HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanette Yeni Başkan Ataması Yapıldı
Diyanet İşleri Başkanlığı'nda atama rüzgarı hız kesmiyor. Bir süre önce görev değişikliği yapılan Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünde bu kez Başkan ataması yapıldı

Din Hizmetleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre,  Diyanet İşleri Başkanlığı  Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanı görevine başladı.

Yapılan açıklamaya göre, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanlığı Diyanet İşleri Uzmanı Dr. Bayram Demirtaş, vekaleten yürüttüğü Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı görevine asaleten atanmıştır.

Dr. Bayram Demirtaş düzenlenen kısa bir program ve dualarla 02.07.2018 tarihinde görevine başlamıştır.

Göç ve Manevi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Görevleri nelerdir

a) İç ve dış göçün doğurduğu dini, kültürel ve sosyal problemlerin çözümüne yönelik
çalışmalar yapmak.

b) Ülkemize sığınan yabancılara yönelik olarak yürütülecek Başkanlık hizmetlerini planlamak ve ilgili kurum ve kuruluşlarla yapılacak ortak çalışmaları yürütmek.

c) Çeşitli nedenlerle yurt içinde göç etmek durumunda kalan vatandaşlarımıza dini danışmanlık ve manevi destek sunmak.

ç) Afet ve acil durumlarda sunulacak din hizmetleri hususunda ilgili kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde yürütülecek çalışmaları planlamak ve uygulamak.

d) Afet ve acil durumlarda alınması gereken tedbirlerin başta personelimize ve halkımıza aktarılmasında ve olağanüstü durumlarda paydaş kurumlarla birlikte çalışmak.

e) Mevsimlik işçilere sunulacak Başkanlık hizmetlerini koordine etmek.

f) Engellilere yönelik manevi destek hizmeti sunulmasını sağlamak.

g) Sağlık kuruluşlarında, ceza infaz kurumu ve çocuk eğitim evlerinde manevi destek hizmeti sunmak için gerekli çalışmaları yapmak.

ğ) Denetimli serbestlik kapsamında bulunan vatandaşlarımıza manevi destek hizmeti sunmak.

h) Madde bağımlılığıyla mücadelede ilgili kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleri ile yürütülecek iş ve işlemleri koordine ve takip etmek.

ı) Görev alanı ile ilgili konularda verilen diğer görevleri yapmak.​
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz