Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet'ten Gülen ve Yandaşlarına Sert MesajlarDiyanet İşleri Başkanlığı, bugün tüm yurtta verdiği cuma hutbesiyle Terör örgütü elebaşısı Fetullah Gülen ve yandaşlarını "Fesatçı, Bozguncu"lar olarak niteledi ve bunların "Müslüman, Mümin" dahi olamayacaklarını vurguladı.

 Diyanet İşileri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürülüğü tarafından hazırlanan ve tüm yurttaki 90 bin camide cuma saatinde vatandaşlara dinletilen cuma hutbesinde Türkiye'de bir çeşit iç savaş çıkmasına sebep olan hain terör Örgütü FETÖ'cülere ağır sözler edilerek vatandaşların dikkatli olması istendi.

"Milletçe Yeniden Doğuş, 15 Temmuz" başlıklı hutbe ile Müslümanlara seslenen Diyanet 15 Temmuz gecesi büyük bir felaketten dönen milletin desteğiyle hainlerin amacına ulaşamadığını belirterek Kur'an-ı kerim'den ayetlerle bu tür hainlere asla taviz verilmemesini gerektiğini dile getirdi.

Hutbe'de ayet-i kerimede belirtilen şekliyle “Onlara, ‘Yeryüzünde fesat çıkarmayın’ denildiğinde, ‘Biz ancak ıslah edicileriz!’ derler. Şunu bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir, lâkin anlamazlar.” diyerek FETÖ ve benzeri din ve millet düşmanı örgütlerin birer bozguncu olduğunu belirten Diyanet bu tür cemaat adı altında faaliyet gösterenlerin Suret-i haktan göründüğünü ancak batıla hizmet ettiğini" belirterek şunlar ifade etti.

"FETÖ Terör Örgütü, imanımızı, ahlaki hassasiyetimizi, peygamber sevgimizi, zekât ve sadakamızı, kurbanlarımızı hâsılı tüm dini değer ve kavramlarımızı istismar etti. Kendi menfaati uğruna milletimizin varlığına, birlik ve beraberliğine, ülkemizin geleceğine kast etti.

Bu hainler, evlatlarımızı ailelerinden kopararak yüreklerinden vatan sevgisini, ümmet şuurunu söküp atmaya kalktı. Barış ve ıslah adı altında dini duyguları sömürerek aslında insanımızı bir güvensizlik girdabına sürükledi.

Rüyalarla, gizemlerle, sinsi planlarla bu dine aykırı sözde İslamî bir dünya kurgulamaya çalışanlar asla muvaffak olamayacaktır. Unutulmamalıdır ki,  Allah ve Rasulü’nü anarak kirli emelleri uğruna dinimizi istismar edenlerin sonu daima hüsrandır. Bu hüsran onları dünyada zillet, ahirette ise azap olarak yakalayacaktır."

Hutbede Peygamberimiz (s.a.s)’in de sözlerine yer verilirken bu tür eylemlerde, düşüncelerde bulunanların Müslüman ve mümin olamayacağı ifade edilerek “Müslüman, elinden ve dilinden diğer Müslümanların güvende oldukları kişidir. Mümin, canları ve malları hususunda insanların kendisinden emin oldukları kişidir.” hadisi şerifinden örnek verildi.

Müslümanların mutedil yol bulmaları ve  Kur’an-ı Kerim ve Sevgili Peygamberimizin sünneti seniyyesi rehberliğinde yaşamak zorunda bulunduğu tavsiye edildikten sonra yapılan dua ile hutbeler sona erdirildi.

15 Temmuz'a özel hazırlanan Cuma hutbesinin tam metnine ulaşmak için tıklayınız
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz