HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Elazığ Müftüsü Kuran Kurslarını Uyardı
Elazığ il Müftüsü Yusuf Sarıkaya hac yolculuğuna çıkmadan önce Elazığlı vatandaşları Kur'an Kursları konusunda uyardı.

İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, düzenlediği basın toplantısında Elazığlılara "43 günlüğüne fetva ekibinde görev yapmak üzere hacca gideceğini ifade ederek, kurban konusunda uyarılarda bulundu.

İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya makamında düzenlediği basın toplantısında vatandaşları ve Kursan Kursu yöneticilerini uyararak kurban bağışları konusunda dikkatli olmalarını ifade etti.

“Diyanet kapı kapı dolaşıp para toplamaz, vatandaşımız dikkatli olsun” diyerek “ Kuran Kursları adına değişik yerlerde bize ait olmadığı halde örneğin Harput Kuran Kursundan geldik gibi bizim kuran kurslarımız ne mahalle mahalle kurban toplayacaktır ne deri toplayacaktır. Dini bir ibadet olan kurban bağışlarınızı asla bilinmedik yerlere kesinlik ile vermeyelim. Bunlara dikkat edelim. Özellik ile belgesiz hiçbir şekilde vermeyelim” diye konuşan Müftü Sarıkaya, kuran kursu ya da cami derneklerinin de bu konuda dikkatli olmalarını, vatandaşların da bağışlarını TDV Elazığ Şubesine yapmalarını cami görevlilerinin vasıtasıyla irtibata geçmelerini istedi.

Hac yolculuğu konusunda da bilgi veren Müftü Sarıkaya “ Diyanet işleri Başkanlığı Hac Organizasyonu toplam da 873 kişiyi Elazığ’dan Hacca gönderiyor. Bunlardan bir tanesi bir acente grubumuz geçen günlerde yolcu oldular. Şuan da Medine Münevvere’deler. Mekke’ye geçmek üzereler. Diyanet yoluyla kutsal topraklara gidecek olan ilk hacı kafilesi 30 Temmuz’da Elazığ Havalimanından uğurlanacaktır." dedi.


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz