HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Eski Mankenden 'Diyanet' Tweeti..Din ve Diyanet konusunda her şeyi çok iyi bilen Türk Milletinin dini konularda fetva vermeye varan çıkışları gerçek din alimlerini üzse de yine konuşan konuşuyor. Cemaat ve Tarikatların kapatılması konusunda gündem oluşturulmaya çalışılırken Diyanet'in tasfiye edilmesi de bir çok sosyal toplum kuruluşunun gündeminde yer almaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yeniden yapılanması konusuna bu kez bir zamanlar din değiştiren, mankenlik ve oyunculuk yapan Tuğçe Kazaz adlı kişi de katıldı.

Tuğçe Kazaz twitter'dan tarikatlarla ilgili bir paylaşımda bulundu. Diyanet 'in tasfiye edilmesi gerektiğini belirten Kazaz, "Bence bütün tarikatlar acilen kapatılmalı, Diyanet tasfiye edilip yeniden yapılandırılmalı" çağrısı yaptı.

Diyanet'in tasfiyesi ve tarikatların kapatılması konusunda halk oylaması da isteyen Kazaz'ın tweet'lerii şöyle:


 "Bence bütün tarikatlar acilen kapatılmalı, Diyanet tasfiye edilip yeniden yapılandırılmalı ve dinimizi hurafelerden arındırarak tertemiz bir pınar gibi insanlara akıtmalıdır. Aksi halde birçok tarikat veya cemaat, inancımızın ve insanımızın başına çorap örmeye devam edecektir."

"Bunun en basit ve sorunsuz yolunun da tüm cemaatlerin kapatılıp kapatılamıyacağının halk oylaması sonucu belirlenmesidir diye düşünüyorum. Bu arada bir cemaatler kalmıştı düşman edinmediğim o da oldu:)) Ama arkadaşlar doğru tektir ve o doğru da Kur'an-ı Kerim'dir."

"Kur'an-ı Kerim Allah'ın doğrusudur. Kur’an dışında Kur’an’a ve Peygamber efendimize dayandırılarak yorumlanan ve uygulanan cemaat, tarikat ve mezheplerin hepsi ise insanların doğrusudur. Unutmayın, insanların doğruları değişebilir; değişmeyen tek gerçek ise Allah’ın doğrusudur!"

CUMHURİYET DALGA GEÇTİSözde laik medyanın sesi olan ve sürekli kadın haklarından söz eden Cumhuriyet Gazetesi de Tuğce Kazaz'ın Diyanet ve Cemaatler konusunda yaptığı paylaşımı iğrenç bir başlıkla okurlarına duyurdu.

"Tuğçe Kazaz'dan 'pınar'lı, 'akıtma'lı Diyanet tweeti" diye başlık atan Cumhueiyet Gazetesinde Kaza'dan cevap gecikmedi ve Kaza sosyal paylaşımından "Demokrasi ve kadın hakları söz konusu oldu mu en büyük tacirliği siz yaparsınız. İşte bu nedenle farklı görüşlere tahammül edememe yobazlığınızın tezahürü bu lağım kokan haber başlığınız olmuştur. Sizin bu zihniyetinizden tiksiniyorum." diyerek tepkisini gösterdi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz