HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Filistin Medyası Hapsedilen Türk Kızını Görmezlikten Geldi
Filistin Enformasyon Merkezi başta olmak üzere Filistin Medyası Kudüs'e yaptığı ziyarette gözaltına alınan Türk vatandaşı Ebru Özkan'ı görmezlikten geldi.

Türk vatandaşı Ebru Özkan, yaklaşık 20 gündür esaret altında tutulan ve Kudüse yaptığı ziyaret sonunda Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanı'nda nedeni resmi olarak açıklanmayan bir şekilde İstanbul Atatürk Havalimanı'na dönüş yapacak olan uçağa binmeden önce sözde "güvenlik nedenleriyle" gözaltına alınmıştı. 

11 Haziran'da tutuklandığından beri, Türk Büyükelçiliği dışında kimseyle görüştürülmeyen 27 yaşındaki Ebru Özkan'ın ailesi ve yakınları destek için kapıları aşındırırken, konuya en fazla eğilmesi gereken ve haber alma imkanı olduğu varsayılan Filistin medyasının bir Tük vatandaşının tutuklanmasına sessiz kalması şaşırttı.


Kızlarının daha önce de Kudüs'e iki kez gittiğini aktaran ailesinin ifadesiyle " Filistin halkını seven" bir Türk vatandaşının yaklaşık bir aya yaklaşan tutuklanmasına dair tek kelime etmeyen Filistin medyasının bu konuda sessiz kalmasının nedeni merak ediliyor.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz