mahihaber Filistin'li Çocuklar Kur'an'a Koşuyor - Mahihaber
HADİSLERDEN

Filistin'li Çocuklar Kur'an'a Koşuyor
Soysuz ve lanetlenmiş bir millet olan İsrail işgali altında nefes almayan çalışan Müslüman Filistin halkı çocuklarının Kur'an-ı Kerim'i öğrenmesi için çaba sarf ediliyor.

Kudüs'te açılan yaz Kur'an kursları özellikle de küçük kız çocuklarından yoğun bir ilgi görüyor. Yaz Kur'an kurslarına gelen öğrenci sayısında artış olduğu ve bu yıl ise rekor sayıda öğrencinin Kur'an-ı Kerim öğrendiği belirtildi."600 bin kayıtlı öğrencimiz var”


Mahihaber.com'un görüştüğü yetkililer yaz kampı hakkında şunları söyledi.  "Sadece Kudüs'te değil tüm Filistin'de bulunan camilerde çok ciddi bir sayıda öğrenci var. Şu an kayıtlı olan öğrencilerimiz var. Ama kayıtlı olmayan çocukların sayısı da çok fazladır.


Emevi halifelerinden Abdülmelik b. Mervan tarafından yaptırılan Mervan Mescidinde yaklaşık 600 Filistin'li çocuk Kur'an-ı Kerim öğrenmek için adeta yarış ediyor.
Türkiye'deki yaz dönemi Kur'an Kursları gibi Filistin'de bulunan camilere Kur'an-ı Kerim'i ve İslam dinine ait akaid ile siyer bilgilerini öğrenmek için camilere koşan Filistinli çocuklar hafız olma amacında olduklarını da dile getirdiler

Yaz Kur'an kursuna katılan öğrenciler de, Kur'an-ı Kerim dersi almanın çok güzel bir duygu olduğunu belirterek, KUr'an öğrendikleri için çok mutlu olduklarını dile getirdiler


Merkezi Konya'da bulunan Es-Sirac derneğinin de desteklediği Kudüs'te Kur'an-ı Kerim Yaz Kampı Projesine iki ayrı bölümde toplam 600 öğrencinin iştirak ettiği belirtildi.


mahihaber / Özel / Kudüs

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder