HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Filstin'li Genç 'Beni Türk bayrağına sarın'
İsrail, sınırdaki askerlerine ateş açıldığını ileri sürerek dün öğleden sonra Gazze'yi savaş uçakları ve tanklarla vurmuş, saldırılarda Muhammed Şerif Bedvan (27), Muhammed Ebu Ferhane (31), Şaban Ebu Hatır (26) ve Mahmud Kışta (23) şehit oldu.

Siyonist İsrail'in "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerinde şehit ettiği 27 yaşındaki Muhammed Şerif Bedvan 'Şehit olduğu takdirde üzerine Türk bayrağı örtülmesini' vasiyet etmiş,

İyhab Bedvan, şehidin Türkiye'yi çok sevdiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kişiliğine hayran olduğunu belirterek,"Bana her zaman 'Keşke Türkiye'ye gidip Erdoğan'ı yüz yüze görebilsem' derdi." diye konuştu.

İsrail tanklarının ve uçaklarının Hamas hareketinin silahlı kanadı Ezzedine el Kassam'a ait sitelerin üç üyesini öldürdüğü güney Gazze Şeridi'ndeki Khan Younis ve Rafah bölgelerinde gerçekleşti.

Şehitlerden yirmi yedi yaşındaki Muhammed Şerif Bedvan Gazze'nin orta kesiminde Hazreti Ömer Camii'ne getirildi. Bedvan'ın cenazesi Türk bayrağı ile örtüldü.

Cenaze namazından sonra Bedvan'ın cesedi şehrin mezarlığına gömüldü.

Gazze'nin güneyindeki Ömer bin Abdülaziz Camii'nde de otuz bir yaşında Muhammed Ebu Ferhane için cenaze namazı kılındı

Yirmi altı yaşındaki Şaban Ebu Sır, Hamza bin Abdulmuttalib Camii'nde namazdan sonra mezarlığa gömüldü.

23 yaşındaki Mahmud Kışta'nın cenaze namazı, mezarlığa götürülmeden önce Badr Camii'nde yapıldı.

Gazze sınırındaki göstericiler sırasında Filistinliler zaman zaman Türk bayrağı veya Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın posterlerini taşıyor.

Daha önce Gazze sınırındaki gösteriler sırasında Türk bayrağı açtıktan sonra İsrail askerlerince vurularak yaralanan Filistinli genç Emin Selim, yaralanmasına rağmen Türk bayrağını elinden düşürmemiş ve Türkiye'nin Filistin'e desteğine bir teşekkür nişanesi olarak Türk bayrağı taşıdığını dile getirmişti.

Gazze sınırında 30 Mart'tan bu yana devam eden barışçıl "Büyük Dönüş Yürüyüşü" gösterilerinde 140'tan fazla Filistinli İsrail askerlerinin saldırıları sonucu şehit oldu.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz