HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Hacı Adayları Dikkat.. Sizin de Başınıza Gelebilir
Yaşlı Kadını Umre Vaadiyle Uyuşturucu Kuryesi Yaptılar

75 yaşındaki kadını umreye bedava göndereceklerini söyleyerek uyuşturucu kuryeliği yaptırdılar

Mısır'da yaşayan ve umre hayaliyle yaşayan yaşlı bir kadını "bedava umreye götüreceğiz" diye kandıran bir uyuşturucu çetesi içerisinde 75.000 Tramadol hapı ve diğer uyuşturucu ilaçları dolu olan valizi kadına teslim ettiler.

Herşeyden habersiz olan kadına bu çantayı umre masrafını karşılayacak olan bir adama vermelerini söyleyen çete elemanları kadını Suudi Arabistan'a yolcu ettiler.

Suudi Arabistanlı yetkililer, Mart ayında Yanbou 'Havalimanı'nda 75 yaşındaki Abdel Salam'ı tutukladı Tutuklandığında kadının çantasında 75.000 Tramadol hapı ve diğer ilaçlar vardı. 

Uzun süre ailesinin kendisinden haber alamaması üzerine Mısır Konsolosluğu kadının tutuklandığını öğrenince harekete geçti.

Cidde'deki Mısır Başkonsolosluğu, Umre gezisi sırasında Suudi Arabistan'a giden ve uyuşturucu kaçakçılığı suçlarından tutuklanan Mısırlı yaşlı bir kadın olan Saadia Abdel Salam'ın iadesi için yasal prosedürleri tamamladı.

Konsolosluk, Mısır ve Suudi Arabistan'daki tüm resmi kurumlara, özellikle de iki ülkenin kamu savcılığına, gerçeği ortaya çıkarmak ve davayı sona erdirmek için işbirliği yapan tüm kurumlara teşekkür etti.

Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, vatandaşlara, kendilerine ait olmayan herhangi bir valiz taşımaması veya transfer etmemesi çağrısında bulundu.

Mısır'lı emniyet güçleri, Abdallah Mohamed el-Manzalawy, kız kardeşi ve kocası da dahil olmak üzere üç şüphelinin kurbanı kandırmakla suçlandığını açıkladı..

Abdel Salam'ın ailesi de yaptıkları açıklamada, Manzalawy'nin yaşlı kadına Suudi Arabistan'daki bir adamdan ücretsiz bir Umre gezisi aldığını bunun karşılığında sözde adamın karısına ait içerisinde hamile kıyafetleri bulunan bir çantayı da beraberinde götürmesini ve umre masrafını ödeyecek olan adama vermesini söylediğini, belirttiler.

10 KADINI BU ŞEKİLDE KANDIRMIŞLAR

Soruşturmalar sonunda müfettişler, çete elemanlarının, Abdel Salam'ın aynı aldatmacayla yüz yüze gelen 10 kadından sadece biri olduğunu ortaya çıkardı. Bunlardan sadece biri seyahat etmişti, sekiz tanesi hala yola çıkmayı bekliyordu.

Suudi Arabistan'da dört ay tutuklu olan kadın kamuoyunun tepkisi ve medyanın ilgisi nedeniyle serbest bırakılarak evine döndü.

mahihaber / Dış Haberler Servisi

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz