Haberi Paylaşabilirsiniz

Hac Sezonu başladı. İlk Hac kafilesi Arabistan'a Geldi
2018 yılının ilk hacıları bu sabah itibarıyla Cidde'ye geldiler. Hacıların ilk partisi Hindistan, Pakistan ve Bangladeş'ten oldu.

Bangladeşli hacıları taşıyan bir Biman Havayolları uçağı, Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı'nın Hac ve Umre terminaline bu sabah Cidde havaalanına indi, Yeni Delhi'den Suudi Arabistan Havayolları uçağı ve Karaçi'den Pakistan Uluslararası Havayolları uçağı Medine.Prens Muhammed Uluslararası Havalimanı'na gidecek. 

Mahihaber.com'un Mekke takipçisi Rana Munzur'un verdiği bilgiye göre, Suudi makamların hacıları almak için bütün hazırlıklar ve düzenlemeleri tamamladıkları söylendi.

ENDONEZYA'lı HACI ADAYLARI İÇİN BİR İLK YAPILACAK

Bu yıl yapılan pilot uygulamaya göre de, Malezya'dan gelen tüm hacıların ve Endonezya'daki hacıların bir bölümü,  biniş noktalarında vize onaylarını ve kontrollerini yaparak Suudi havalimanında bu işlemlere uğratılmadan direk otellerine gidecek ve eşyaları da otelde kendilerini karşılayacak.

Kavram Kanıtı (POC) Sistemi, Suudi, Malezya ve Endonezya makamları ile koordineli olarak uygulanDIĞI SÖYLENDİ.

Mekke Yol Servisi' adı verilen tekdüzen elektronik yol hizmeti, Kuala Lumpur Uluslararası Havaalanı ve Soekarno-Hatta Uluslararası Havaalanı, Jakarta'dan başlatılacak.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, bugün Medine havaalanına iniş yapan Sudi uçağında 410 hacı olacağını söylendi.

Mahihaber / Dışhaberler
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz