HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Kilit Vurduğu Camiyi Yapan Müteahhit Gözaltına Alındı
Bitlis’in Tatvan ilçesinde son derece ilginç bir olay yaşandı. Bitlis’in Tatvan ilçesinde müteahhitlik yapan Mehmet Can Ersoysal, inşa ettikten sonra AKP’li belediyeden 600 bin TL tutarındaki alacağını alamadığı caminin kapısına kilit vurunca gözaltına alındı.

İlçede müteahhitlik yapan Mehmet Can Ersoysal, AKP’li Tatvan Belediyesi’nin ihale açmadan kendisine inşa ettirdiği Hz. Aişe Camii’sinin parasını belediyeden alamayınca dikkat çekici yönteme başvurdu.

Parasını alamayınca inşa ettiği caminin kapısına kilit vurup, yıkmak isteyen Ersoysal, bunun için ilçe sakinlerinin Cuma namazını kılmalarını bekledi.

Ersoysal, cami cemaatinin namazlarını kılıp, ayrılmaları sonrası caminin kapısına kilit vurdu.

Sık sık yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen Tatvan Belediyesi’nin Başkanı Fettah Aksoy ve Belediye Başkan Yardımcısı Baki Menteş’in kendisini dolandırdığını söyleyen müteahhit Ersoysal, “Belediye başkanı ve yardımcısı beni çağırıp, buraya cami yaptıracaklarını söylediler. Kendilerine önce ihale yapmalarını ihaleyle vermelerini söyledim. Fakat bana ihaleye gerek olmadığını malzemelerin hayırseverler tarafından verileceğini, bana da sadece el emeğimin doğrudan teminle verileceğini söylediler. Ancak şimdi, bütün binayı yapmama rağmen ‘seni tanımıyoruz, sen kimsin’ diyorlar. Resmen dolandırıldım” dedi.

Aksoy ve Menteş’in kendisine başka işler de yaptırdığını söyleyen Ersoysal, her seferinde "doğrudan temin yoluyla ödemeni yaparız" sözü vermelerine rağmen, parasının ödenmediğini dile getirdi.

Malzeme eksikliklerini dahi kendilerinin almasına rağmen şimdi inkar edildiğini belirten Ersoysal, "Eksikleri aldık camiyi yaptık, teslim ettik ama şimdi inkar ediyorlar. Elimizde faturalar var, kalem kalem her şeyin faturası var. Her işin yapılmadan önce, yapıldıktan sonraki fotoğrafları ve başkana, müdüre gönderdiğimiz, onayını aldığımız mesajlar var. Göz göre göre yalan söylüyorlar” diye konuştu. 

haberercis.com
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz