HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

KKTC Din İşleri Başkanı Dini Yapıları Denetledi
KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay, Limasol Bölgesindeki Piskobu Camii, Pir Ali Dede Tekkesi, Arnavut ve Köprülü camilerini, mezar ve şehitlikleri ziyaret etti.

Kıbrıs Güney’deki Türklere ait kutsal mekânları ve Müslümanları ziyaret edip durum tespiti yapmak ve sorunları belirlemek amacıyla gerçekleştirilen ziyarette, günlük ibadete açık olmayan Piskobu Camisi, Ardından Pir Ali Dede Tekkesi ve Arnavut Camisi ve müştemilatı incelendi. Türk mezarları ve şehitliklerini de ziyaret eden Atalay’a ziyaretlerinde Rum Eski Eserlerin yetkililer de eşlik ederek, buralarla ilgili bilgilendirdiler.

Ardından Köprülü Camisine geçen Talip Atalay, Cami ziyaretinin yanı sıra, cami cemaati ve orada yaşayan Türklerle bir araya geldi. Yapılan görüşmede bölgedeki Müslümanların yaşadıkları dini problemlere ilaveten cami, mezarlık, tekke ve türbeler ile ilgili sorunlar ve bunların çözümü konusunda görüş alış-verişinde bulunuldu, talepler not edildi.

Dün gerçekleşen ziyarette Prof. Dr. Talip Atalay’a, Hala Sultan İmamı ve Temsilci Şakir Alemdar ve Din İşleri Görevlisi Haşim Alkan eşlik etti. Din İşleri Başkanı Atalay, bu çerçevede gerçekleştirdiği ziyaretlerine devam edecek.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz