HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Müftü, Giderayak İmamla Kapıştıİstanbul Kadıköy Müftülüğüne tayini çıkan Devrek Müftüsü Mahmut Çakır, Devrek Ulu Camiinde aylık olarak yaptıkları toplantıda imamlardan “helallik” istedi. İmamlardan birisi müftüye ‘Hakkımı helal etmiyorum’ deyince ortalık karıştı.

Müftü Çakır, Devrek’te 4 yıldır görev yaptığını belirttiği toplantıda imamlardan “helallik” istedi. Tam bu sırada Eğerci de görev yapan Ahmet Danacı adlı imam müftüye hakkını helal etmediğini söyledi. Bunun üzerine Müftü Çakır imama çıkıştı.

İmam danacı müftüye bağırarak, “Benim eşim 2 yıldır kanser tedavisi görüyor, ben de 6 aydır raporluyum, bir gün olsun geçmiş olsun demediniz, beni bir gün bile idare edemediniz. Size hakkımı helal etmiyorum” diye bağırdı.

Olay diğer imamların araya girmesiyle son buldu.

Devrek Müftüsü Mahmut Çakır,kendisi için yapılan veda yemeğinde şunları söylemişti. ”İlçede görev yaptığım süre içerisinde gerek kaymakamlık, gerek belediye, gerek personel arkadaşlarımızla ve gerekse Devrek halkıyla birlikte uyum içerisinde çalışmanın mutluluğunu yaşadım. Allah hepinizden razı olsun. 4 yıllık süreç içerisinde zaman zaman tatlı anlar zaman zaman da sıkıntılı anlar yaşadık. Bunun en büyük örneği ise 15 Temmuz hain darbe planıydı. Çok şükür Devrekli idarecilerle ve Devrek halkıyla o geceyi ve diğer geceleri de sabaha kadar şehir merkezinde uyumadan hep birlikte nöbet tutarak geçirdik. Amacımız ülkemizi bölüp parçalamak isteyen hainlere Türkiye Cumhuriyetinin kolay yutulur bir lokma olmadığını göstermekti ve bunu da millet olarak başardık Allah bir daha böyle kötü günler yaşatmasın” dedi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz