mahihaber Müftüden Cami Görevlilerine " Kime Hizmet Ediyorsanız Maaşını Oradan Alın" - Mahihaber
HADİSLERDEN mahihaber

Müftüden Cami Görevlilerine " Kime Hizmet Ediyorsanız Maaşını Oradan Alın"
Müftü, Adıyaman'da bulunan il ve ilçede görev yapan din görevlilerine cemaatler konusunda uyararak, dini kitaplar konusunda uyararak, cami ve kur'an kurslarında herhangi bir cemaate ait kitapları görmek istemediğini, bir cemaate hizmet edenlerin maaşını gidip oradan almasını istedi..

Menzil tarikatının merkezi olan ve bir çok camide Menzil üyesi din görevlilerinin bulunduğu Adıyaman'da görev yapan il Müftüsü Mehmet Taşçı, din görevlilerine cemaatler konusunda uyararak, camilerde cemaatlere ait kitapların kaldırılmasını istedi.

Belediye Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Mehmet Taşçı, Allah’tan, Peygamber’den bahsetmeden sadece cemaat çıkarlarını ön planda tutanlardan uzak durulmasını istedi.

Mehmet Taşçı, “Sadece kendi hocasından, üstadından, şeyhinden bahsediyorsa, Peygamberden bir satır bahsetmiyorsa bu cemaate bu tarikata gitmeyin. Gittiğiniz yerde haram işliyorlar, harama alıştırıyor. Siz sohbete gidiyorsun, Kuran var mı? Yok. Tefsir var mı? Yok. Hadis var mı? Yok. Peygamberin hayatı var mı? Yok. Ha bire kendini anlatıyor. Kendini pazarlıyor bir müddet sonra sizi de pazarlayacak. Allah'ın anlatılmadığı, Peygamberin anlatılmadığı, Kuran’ın okunmadığı, kendinden bahseden, kendi kitaplarını okuyan yerlere gitmeyin. Bu millete bir daha mı bela göstermek istiyoruz. Bir cemaat Allah'ı, Kur'an'ı, Peygamber’i değil de kendi kitaplarından başka bir şey okumuyorsa O cemaatte bir şey yapacak demektir. O cemaatin kafasının altında bir şeyler vardır. Bunu görelim, illa uçurumun ağzına gelince uyarmak zorunda değilsiniz. Cumaya gelmez, imamları sevmez, bir satır Peygamberlerden bahsetmez, iki satır tefsir okumaz, ilmihal hiç okunmaz, böyle cemaat olur mu? Camilerde hiçbir cemaatin kitabı olmayacak. Bunu net söylüyorum. Kitaplıkta herhangi bir cemaatin kitabı olmayacak. Eğer Cami imamı kendi görevini bırakıp, birilerinin hizmetine girmişse gitsin oradan maaş alsın. Camilerimizde Diyanet İşleri Başkanlığı dışında herhangi bir cemaat kitabı bulunmasın. Eğer öyle bir kitap varsa götürüp evinize koyun” diye konuştu
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder