mahihaber Müftülükler Ciddiyetsizlik İçinde mi ? - Mahihaber
HADİSLERDEN

Müftülükler Ciddiyetsizlik İçinde mi ?Diyanet müftülüklerden şikayetçi mi ?

İl ve ilçe müftülüklerinin merkezle iletişiminde sorunlar  mı var.

Yıllarca yazıyoruz.

Müftülüklerin çalışma şekilleri, öncelikle kadrolarında bulunan personellle yıllardır süregelen kopuklukları, iletişimsizlikleri, yerinde bulunmayan çalışanları hep yazı konularımız olmuştur.

Hatta bazen ilçe müftülüklerin bir kısmının kapatılması bile önerimiz olmuştur.

Çalışmayan, gerek alt müftülüklerle gerekse merkezle diyalog kuramayanların görevlerinden alınması dahi önerimiz olmuştur.

Yine müftülüklerin çalışma şeklinden şikayetçi olunan bir duyum ARGE bölümüze ulaşınca kabak tadı veren konuyu yine gündeme getirmek zorunda kaldık.

Diyanet Merkez Teşkilat adına gerçekten üzüldük.

Bilindiği gibi 9500 mevcutlu bir alımın söz konusu olduğu günlerdir basına yansıyor.

Alınacak personelin dağıtımının da ihtiyaca binaen dikkate alınması, alınmış olan ve atama bekleyenlerin de görev yerlerinin belirlenmesi için il ve ilçe müftülükelrindeki kadroların bilgisinin merkezde bulunması gerekiyor.

Bunun için yazılar yazılmış.

İl ve ilçe müftülükleri basit bir çalışma yapıp bunu hiyararşi sırasıyla merkeze iketecek.

Ne var ki yaz rehavetimi dersiniz, iş yoğunluğu mu (!) dersiniz ancak "personel ihtiyaç durumunu soran Diyanet'e Müftülükten bilgilerin sorumsuzlukla gönderildiği dile getirilmiş.

Hatta bilgi göndermeyi zul addedip zahmet olur diye göndermeyen il veya ilçe müftülükleri dahi varmış.

Merkez bilgi ister de taşra buna cevap vermekten kendini alıkoyarsa şahsen ben o görevlilerin hakkında disiplin soruşturması değil işe elveda yönünde karar verilmesini arzularım.

Çalışmayanın işi ne ?

İşte bizi de üzen o uyarı...

"Başkanlığımızca, Kur’an kurslarımızın öğretici sayılarıyla ilgili olarak bir değerlendirme yapılmasına ihtiyaç duyulmuş ve 02.07.2018 tarihli EHYS duyurusu ile Kur’an kurslarının öğretici ihtiyacının 04.07.2018 tarihi mesai bitimine kadar DİBBYS/EHYS üzerinden Genel Müdürlüğümüze bildirilmesi istenmişti.

Ancak sisteme girilen ihtiyaç listeleri kontrol edildiğinde birçok müftülüğün verileri eksik veya hatalı girdiği, D grubu kursa öğretici ihtiyacı girildiği, kadın kursuna erkek öğretici, erkek kursuna kadın öğretici talep edildiği, öğretici ihtiyacı yerine kursta kayıtlı öğrenci sayılarının girildiği, bazı müftülüklerin verileri belirtilen süre içerisinde sisteme girmediği anlaşılmıştır.

Konunun önemine binaen, sisteme girilen verilerin il/ilçe müftülüklerince ciddiyetle gözden geçirilmesi, eksik veya hatalı girilen verilerin öğretici-öğrenci sayısal dağılımları göz önünde bulundurularak ve EHYS’deki bilgiler ile ilgili il/ilçede görevlendirilen geçici öğretici sayıları da dikkate alınarak en geç 20.07.2018 Cuma günü mesai bitimine kadar DİBBYS/EHYS/Proje Faaliyet İşlemleri/Öğretici İhtiyaç Listesi sayfasından güncellenmesi, hiç girilmeyen öğretici ihtiyacının sisteme kesinlikle girilmesi hususlarında gereğini önemle rica ederim."

Şimdi soruyoruz.. Koskoca Diyanet İşleri Başkanlığı emir çıkartmış taşra teşkilatı işi sallamış. Dikkate almamış. Umursamamış

Koskoca Başkanlık elmaları say demiş, adam portakal sayısı göndermiş.

Koskoca Başkanlık öğretici sayısı ,istemiş. il/ilçe makam sahibi şahsiyet tutmuş öğrenci sayısı göndermiş

Dahası bakar mısınız şu kadar zaman içinde denilmiş, işin üstüne yatanlar var, cevp verme tenezzülünde bulunmayanlar var.

Ve Başkanlık diyor ki, verilene ciddiyetle eğil..

Sizi ciddiyetsiz ATM memurları sizi. Özel sektörde olsanın çoktan elinize çantayı verip göndermişlerdi.

Çok ayıp.. Allah korkusu da mı yok.

Gönderin personel ihtiyacını, cevap verin sorulara. Merkez İşlerine baksın. Bir de sizinle mi uğraşsınlar

mahihaber / Arge
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder