HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Safiye'ye İstenen Ceza Belli Oldu, Sıra Fatih Sultan'a Hakaret Edende
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e yönelik Anıtkabir'de çektiği görüntüyü sosyal medyadan paylaşan Safiye İ hakkında  4 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Safiye İ'nin yargılanması devam ederken, bazı vatandaşlar sosyal medyadan "Kemalist Düşünce" adıyla Fatih Sultan Mehmet Han'a hakaret eden kişinin de yakalanıp, yargılanması istenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Anıtkabir'de çektiği provokasyon içerikli görüntüyü sosyal medyada paylaşmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında Safiye İ. hakkında "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan 4 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açtı

Safiye İ'nin, soruşturma aşamasında alınan ifadesinde, "bir anlık düşüncesizliği nedeniyle böyle bir şey olduğunu" söylediği ve pişmanlığını dile getirdiği bildirilen iddianamede, sanığın "Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun" uyarınca "Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret" suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapsi talep edildi.

Tutukluğu devam edecek olan Safiye İ'nin yanı sıra vatandaşlar "Kemalist Düşünce" adıyla Fatih Sultan Mehmet Han'a hakaret eden kişinin yakalanıp yargılanmasını istendi.

Kemalist hesaptan yapılan alçakca saldırı için savcıların hakarete geçmesini isteyen vatandaşlar "Fatih Sultan Mehmet, Abdülhamid Han ve Başkan Erdoğan'a alçak hakaret! wsiyorlar. Hakaretler savurarak milleti tahrik eden Kemalistler genç bir kız olan Safiye İnci'yi anlık bir kızgınlıkla söylediği sözler üzerine linç ederken milletin değerlerine ve inançlarına hakaretleri ise sürdürüyor. Sosyal medya platformu Twitter'da Kemalist Düşünce isimli alçak bir hesaptan Fatih Sultan Mehmet Han'a hakaretler edildi. Fatih Sultan Mehmet'in bebek katili olduğu iftirasında bulunan hesabın Abdülhamid Han ve Başkan Erdoğan'a da alçakça saldırdığı görüldü. Savcılığın milletin değerlerini aşağılayan bu alçaklar için harekete geçmesi bekleniyor." dediler

Kaynak : sosyal medya
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz