HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Siyonistler, 70 Türk Vatandaşını Ülkeye Sokmadıİsrail, sadece Filistin topraklarında yaşayanlara değil yurt dışından gelen turistlere de zor saatler yaşatıyor

Bugün, 70 Türk vatandaşını 12 saat boyunca Ben Gurionn havaalanında esir tutan İsrail psikolojik baskılarının üsrüdrdükten sonra sınır dışı etti.

Sosyal medyadan durumlarını paylaşan N:D adlı Türk vatandaşı Kudüs'ü ziyaret etmek amacıyla geldikleri Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanında vizeleri olduğu halde, bunları iptal ederek vatandaşların seyhat özgürlüğünü elinden aldı.

İstanbul'dan Tel Aviv'e yerel saatle sabah 09.30'da ulaşan ziyaretçiler, durumlarını şu şekilde sosyal medyadan duyurduGirişlerine izin verilmeyen grubun dramını ifade etmeyen çalışan N.D.fotoğrafların üzerine şunları yazdı.

" Havaalanında esir alındık. 12 saatir buradayız. 70 kişiyi küçük bir odaya koydular. ve zorla fıotoğraflarımızı çekip parmak izlerimizi aldılar. Aç susuz 7 saat bekledik. Ardından vizemizi iptal ettiler ve sınır dışı edildik"

İsrail güçlerince güvenlik sorgu odasına götürüldüğünü vurgulayan N.D, gruplar halinde farklı odalara alındıklarını ve başlarında İsrailli gardiyanların nöbet tutuğunu ifade etti.

Tek niyetlerinin Müslümanların ilk kıblesi Haremi Şerifi, Mescid-i Aksa ve Kudüs şehrini ziyaret etmek olduğunu söyleyen N:D paylaşımlarını şöyle sürdürdü

 


"Bizi esir aldıkları oda. Tuvaletin içinden tünel gibi ir yere götürdüler. Hapishane gibi bir sürü oda vardı. Buraya sıkıştırıldık. Tuvalete dahi gardiyan eşliğinde gittik""Tek amacımız Haremi Şerifimizi, Mescidi Aksa'yı ziyaret etmek kardeşlerimizin yanında olmaktı. Bizi bu hakkımızdan mahrum bıraktılar

mahihaber / Özel

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz