Haberi Paylaşabilirsiniz

Siyonistler, TİKA'dan Rahatsız Oluyorİbranice Haberler Şirketi, İsrail Ulusal Güvenlik Konseyi'nin Türkiyeli derneklerin ve hayır kurumlarının Kudüs'te ve Mescid-i Aksa'nın avlusundaki faaliyetlerini yasaklama planını açıkladı.

Türkiye TİKA aracılığıyla Filistinlilerin Kudüs'teki varlığını, Mescid-i Aksa'nın bakım ve onarımını destekliyor.

Filistin Enformasyon Merkezinden alınan bilgiye göre, Haaretz gazetesi ve işgal rejimi medyası geçen hafta Filistin Yönetimi, Ürdün ve Suudi Arabistan'ın Türkiye'nin Doğu Kudüs'teki faaliyetlerini İsrail'e şikayet ettiğini yazmıştı.

İbranice Haberler Şirketi Türk hükümeti aleyhine daha önce de haberler yayınlamış ve Türkiye'nin sadece sözleriyle değil filleriyle de Doğu Kudüs'te Filistinliler arasında etkinliğini artırdığını belirtmişti.

Türkiye'nin faaliyetleri ve TİKA'nın çalışmaları hakkında bilgi toplandığını öne süren şirket, işgal yönetiminin elinde TİKA'nın İslami Hareket ve Hamas ile koordineli çalıştığına dair kanıtlar olduğunu söyledi.

Haberde, söz konusu bilgilerin ve kanıtların ardından işgal rejimi hükümetinin TİKA'nın Kudüs'te ve Mescid-i Aksa'da faaliyetlerini kısıtlamayı ve yasaklamayı düşündüğü kaydedildi.

 


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz