HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Torbalı Belediyesinin Kur'an Kursuna Yoğun İlgi Laikleri Kızdırdı
İzmir'in Torbalı Belediyesi, ilçenin belirli noktalarına  Torbalı Sosyal Eğitim Merkezleri (TOSEM) açtığını duyurdu. Belediye açtığı tesislerde çocuklar için bir çok etkinlik yanında  Kuran Kursu eğitimi verileceğini açıkladı.

İzmir'in Torbalı Belediyesinin açtığı Kur'an Kurslarına ilk hafta içerisinde muhtelif yaşlarda 120 öğrencinin katılım gösterdiği ve talebin giderek arttığı bildirildi.

Mahihaber.com'un edindiği bilgiye göre, kurslarda çocuklara kuran okuma derslerinin yanı sıra ibadet, ahlak, itikat, siyer dersleri de veriliyor. Yaz döneminin ardından kışın da aynı derslerin ilçedeki kadınlara verilmesi planlanıyor. 

Belediye başkanı Adnan Yaşar Görmez, TOSEM'in bilimsel, sosyal ve toplumsal hedeflerinin olduğunu dile getirerek, "TOSEM projemizin bilimsel, sosyal, toplumsal hedeflerinin gerçekleşmesinde sivil toplum örgütleriyle ortak çalışmaya devam ediyoruz. Bunun yanı sıra mahallelerimizde bulunan TOSEM’lerde toplumun farklı kesimleri için çok amaçlı sosyal sorumluluk projelerimizi de yürütüyoruz. Yaz döneminde açtığımız Kur’an Kursuna yoğun bir talep geldi. Veliler açılan kurstan son derece memnun. Yaz dönemi çocuklara, kış dönemi de bayanlara yönelik kurslarımız devam edecek" dedi

İSLAM KİNDARLI KÖR ZİHNİYETLİ LAİKLER TEPKİ İÇERİSİNDE

AKP'li Torbalı Belediyesinin yaptığı başarılı çalışmalar ve din eğitiminin belediyeye ait tesislerde verilmesi her zaman olduğu gibi laik kafalı kör zihniyet tarafından tepki ile karşılandı.


Eğitim Sen Torbalı Temsilcisi Nuri Önder, "Çocukların eğitimi ve ihtiyaçları denince, sadece kendi politik ihtiyaçlarının ifadesi olan dindar ve kindar nesil yetiştirmek akla geliyor. Öyle bir çocuk düşünün ki evde, okulda, kursta, etütte ve nihayetinde yaz tatilinde din eğitimi alacak. Adeta çocuğun hayatında bilim, bilimsel düşünme olmayacak. Liseye geçişte çember sistemi aileleri endişeye boğarken onların karşısına bu gibi projelerle çıkmak ancak korkuyu derinleştirmektedir. Ayrıca toplumdaki farklılıkları görmezden gelerek tek tipleştirme girişimi, toplumsal kamplaşmayı da tetikleyecek niteliktedir" dedi.

CHP Torbalı İlçe Başkanı Ramazan İsmail Uygur da şu sözlerle uygulamayı eleştirdi "Belediye insanların eğitimleri, kültürleri konusunda çalışmalar yapabilen kurumlardır ancak Memleketin yarısını imam hatip okullarına ve bütün camilerde kuran kursu veriliyor. Belediyeye mi düştü kuran kursu açmak, anlamadım".
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz