HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

TRT Diyanetteki FETÖ Skandalına Cevap "Personel İhraç Edildi"
Devlet kurumlardaki FETÖ Terör Örgütünün eserlerinin imha edilmediği TRT Diyanet'in yayınıyla gün yüzüne çıktı. Tepkiler sonucunda Diyanet resmi açıklama yapmak zorunda kaldı.

15 Temmuz’un yıldönümünde, güftesini FETÖ Terör Örgütünün elebaşısı olan Fetullah Gülen’in yazdığı şarkıyı TRT Diyanet'te yayınlandı. Bestesini Ahmet Hatipoğlu’nun  ve güftesini Fetullahçı Terör Örgütü’nün başındaki isim Fetullah Gülen’in yaptığı  ” Bulanlar Hakkı Buldu ” adlı eserin Ahmet Hatipoğlu ile Tasavvuf Musikisi  Topluluğu’nun icra ettiği ilahilerin yer aldığı programda bu parçanın yayınlanması sosyal medyada büyük bir tepki gördü.

TRT Diyanet kanalının 22 Haziran’daki yayınında saat 23:15’te ekranlara gelen görüntüde Tasavvuf Musikisi programında “Bulanlar hakkı buldu” isimli şarkının seslendirildiği ortaya çıktı. Birçok sosyal medya kullanıcısı bu görüntüyü paylaşarak tepki gösterdi.

Başkanlık, bugün bazı medya organlarında TRT Diyanet ile ilgili yer alan haberlere ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Bu görüntüler üzerine harekete geçen Diyanet İşleri Başkanlığı, konuya ilişkin internet sitesinden açıklamada bulundu.

“2012 yılı arşivlerinde yer alan Ahmet Hatipoğlu ile Tasavvuf Musikisi programının TRT Diyanet ekranında 22 Haziran 2018 tarihinde yayınlandığı ve yayın esnasında bestesi Devlet Musikisi Tasavvuf Müziği Korosu Şefi Ahmet Hatipoğlu’na ait olan bir eserin güftesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması elebaşı Fetullah Gülen’in isminin geçtiği fark edilmiştir. Gerekçesi her ne olursa olsun, böyle bir yanlışı tasvip etmek kesinlikle mümkün değildir” ifadeleri kullanıldı.

”PERSONELİN GÖREVİNE SON VERİLDİ”

Başkanlık tarafından söz konusu programla ilgili ihmalde kasıt ihtimalinin bulunup bulunmadığını saptamak üzere derhal harekete geçildiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“23 Haziran 2018 tarihinde, yayından sorumlu personel hakkında idari soruşturma ivedilikle başlatılmıştır. İdari soruşturma neticesinde, sorumluluğu tespit edilen personelin görevine son verilmiş olup adli soruşturma süreci devam etmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı, din istismarı konusunda milletimizi bilinçlendirmeyi ve hain terör örgütü FETÖ ile mücadeleyi kesintisiz sürdürmektedir.“
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz