mahihaber Türkiye Kiliseleri Restore Ediyor, Yunan Camileri Kapatıyor - Mahihaber
HADİSLERDEN

Türkiye Kiliseleri Restore Ediyor, Yunan Camileri KapatıyorTürkiye, ülkedeki kiliseleri milyonlarca lira vererek restore ederken, Yunanlılar Türk camilerini ya kaderine terk edecek şekilde kapısına kilit vuruyor veyahut Türk düşmanlığını ateşleyecek müzelere çeviriyor.

Türkiye'de Vakıflar Genel Müdürlüğü, kendi uhdesinde gayrimüslim toplumlarının ibadethanelerini restore etme çalışmalarına devam durmaksızın ediyor. Büyük Edirne Sinagogu’nun restore edilmesinin ardından İstanbul’da da bir Rum Kilisesi 4 milyon TL karşılığı restore edildi.

Buna karşın Yunanlılar da ülkelerinde bulunan camileri ibadete kapatmaları bir yana, kaderine terk ederek yıkılmalarına göz yumarken bazı camileri de Türk düşmanlığının aşılandığı sözde katliam resimleri, yazılı metinlerle ve Türklerin katliamı diye turistlere gezdrilen yerlere çeviriyorlar.

Sakız adasında, Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılan Mecidiye Camisi de bunlardan biri. Cami önce ibadete kapatıldı, ardından da Bizans Müzesi’ne dönüştürüldü

Her yaz on binlerce Türk turistin akın ettiği, Çeşme'nin karşısındaki Yunan adası Sakız'ta (Chios) çok büyük bir ayıba imza atarak Türk düşmanlığı propagandası yapılıyor. Sultan Abdülmecid tarafından Sakız Adası'na yaptırılan tek cami olma özelliği taşıyan Mecidiye Camisi, ibadete kapatıldı.

​BİZANS ESERLERİ SERGİSİ

Mahihaber.com'un Yeniasır'dan Kahraman Durak'ın haberinden edindiği bilgiye göre, 2016 yılında restore edilmek üzere bir süre kapatılan ecdat yadigarı cami, aradan geçen zaman sonunda alınan kararla Bizans Müzesi'ne dönüştürüldü.

Cami, restorasyon sırasında büyük değişime uğradı. Tarihi yapı, özelliğini kaybederken, cami içerisinde Hristiyanlık dönemine ait eserler sergilenmeye başladı.

SÖZDE KATLİAM ANLATILIYOR

Her yıl binlerce turistin gittiği Mecidiye Camii, Hristiyan Müzesi olurken, İslamiyet için kutsal sayılan birçok yapı değiştirildi.


Hristiyan azizlerinin resimlerinin sergilendiği mekan, Müslümanların inanışına saygısızlık içeriyor. Müzenin içindeki ekranda ise Türk düşmanlığının aşılandığı sözde katliam resimleri, yazılı metinlerle ziyaretçilere izlettiriliyor. Eugene Delacroix'in Türk düşmanlığı içeren 'Sakız Adasında Katliam' adlı ve şu anda Louvre Müzesi'nde Paris'te sergilenen resmiyle kara propaganda yapılıyor.

TÜRK DÜŞMANLIĞI YAPILIYOR

Türkiye'den pek çok turistin gittiği Sakız adasında, tam bir Türk ve Müslüman düşmanlığı yapılıyor. Sultan Abdülmecid tarafından yaptırılan camiyi ibadete kapatmakla kalmayan Yunanistan, tarihi yapıyı Hristiyan Müzesi haline getirdi.Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder