mahihaber Üçlü Talak , Müftü ile Kadın Avukatın Kavgasına Neden Oldu [Görüntülühaber] - Mahihaber
HADİSLERDEN mahihaber

Üçlü Talak , Müftü ile Kadın Avukatın Kavgasına Neden Oldu [Görüntülühaber]
Hindistan'da yerel bir televizyon kanalında, İslam Hukuku'ndaki boşanma hususunun meşruluğu iddiasıyla bir program düzenlendi.

17 Temmuz'da "Zee Hundistan" televizyonunda yayımlanan programa, kadın hakları savunucusu aktivist Farah Faiz ve müslüman din adamı Ejaz Arshad Qasmi katıldı.

Programa ayrıca bir süre önce kız çocuk doğurduğu için kocası tarafından üçlü talak ile boşanması istenen bir kadın da katıldı. Kadın kocasını polise şikayet etti.

İslam dininin, boşanma ve kadın haklarını nasıl düzenlediğine dair tartışmayla başlayan Farah Faiz ve Ejaz Arshad Qasmi arasındaki tansiyon yükseldi.Tartışmanın en gergin anında kadın avukat / aktivist müftüye tokat atmak istedi. Avukatın bu hareketinden kurtulan müftü karşı atağa geçerek peşpeşe tokatlarını savurdu.

Üçlü talak'ın Kur'aı kerm'de olmadığını dile getiren kadın avukatla müftü arasındaki kavgayı programın sunucusu ve stüdyoda bulunanlar engellemeye çalıştı.

Yaşanan olaylardan sonra peogram görevlielri polisi arayarak müftüyü suçladı. Müftü Ejaz Arshad Qasmi'nin Farah Faiz'e saldırısından dolayı gözaltına alındı

İşte o görüntüler:
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder