HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Yahudiler, Filistinlilerin Resmini Yapan İtalyan Ressamları Tutukladı
İşgalci Siyonistler, kendileri dışında kimseye nefes aldırmadığı Filistin topraklarında Filistinli gençlerin duvar resmini çizen İtalyan ressamları tutukladı

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'daki ayrılık duvarında direnişin sembolü olarak görülen bir Filistinli gencin dev duvar resmini çizdiği için iki İtalyan'ı tutukladı.

Mahihaber.com'un AFP / Musa Al-Shaer'dan edindiği bilgiye göre, Batı Şeria'daki Beytüllahim yakınlarındaki ayrılık duvarına 17 yaşındaki Ahed Tamimi'nin yaklaşık dört metrelik resmini yapmak istedi.İsrail sınır polisi, iki İtalyan ve bir Filistinliyi "Beytüllahim bölgesinde güvenlik çitine zarar vermek ve vandalize etme şüphesiyle" tutukladı. Videodaki görüntülere dayanarak da bu kişileri iki İsrail askerini tokatladıkları içinde sekiz ay hapis cezasına çarptırıldı.

Açıklamda ayrıca, Yüzleri maskeli olan üç kişi, “yasadışı bir şekilde duvara resim yaparken müdahele eden sınır polisleri onları tutuklamak için harekete geçtiğinde, arabalarıyla kaçmaya çalıştılar” ifadesi yer aldı.


Duvar resmini çizen şahsın kendini İtalyan sokak sanatçısı Jorit Agoch olarak tanıttığı öğrenildi. Agoch sosyal medyadan turuklandığını ve kendisine yardoım edilmesi için çağrıda bulundu.

Batı Şeria'yı İsrail'den ayıran ayrılık duvarı Filistin davasını desteklemek için duvar yazısı ile doludur.

Gizemli İngiliz sokak sanatçısı Banksy, duvara boyayanlar arasında.

mahihaber.com/ Dış Haberler servisiGoogle Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz