HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Yenisya Zuhr-u Ahir İle Dalga mı Geçti
Türkiye'nin sayılı cemaat gruplarından olan Nur cemaatinin yayın organı Yeniasya Gazetesi yayınladığı son karikatürle resmen zuhr-ahir namazını maksadının dışında hicvetti.

FETÖ terör örgütünün sinsi planlarının deşifre olması sonrasında cemaat yapılanmalarına dikkat çekilmesi, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yetkili ağızlarından cemaatlere operasyon yapılması gerektiği dile getirilmesi bugüne kadar disiplinsiz şekilde büyüyen cemaatleri rahatsız etmeye başladı.

Hatta, cemaatlerin Diyanet İşleri Başkanlığına bağlanması üzerine yapılan tartışmaların giderek artması bu rahatsızlığı daha fazla gündeme çıkartırken Nur cemaatinin yayın organı olan Yeniasya Gazetesi yayınladığı bir karikatürler zuhr-u ahir namazının kılınmasını farklı bir boyuta çekti.

Bazı çevrelerce, cuma hutbelerinin gün geçtikçe siyasallaşmasının iddiası üzerine Yeniasya gazetesi çizerlerinden İbrahim Özdabak , Cuma namazının sahih olmaması ihtimaline karşı, ihtiyaten kılınması öngörülen o günkü öğle namazıd olan zuhr-u ahir namazını camiden çıkan ve yaşı ilerlemiş birine söylettiği "Hutbe çok siyasiydi" sözüne o kişinin yarı yaşındaki birinin "Valla o yüzden ben Zuhr-u Ahiri kıldım" demesiyle noktalıyor.

Mantıki olarak hutbe ile değil cumanın sıhhat şartlarına uymayan konulardan biri olan cuma camisinin yetersizliği nedeniyle kılınan zuhr-u ahir namazının alay konusu yapılması, zuhr-u ahir'in hangi şartlarda kılınacağını bilmeyecek kadar cahil olduğu vurgulanan bir yaşlı adamın şüphesine yer verilen karikatürün dini medya olarak adlandırılan bir gazeteye hiç yakışmadığı belirtildi.Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz