mahihaber 430 Bin Kurbanın Faizi Ne Oldu ? - Mahihaber
HADİSLERDEN

430 Bin Kurbanın Faizi Ne Oldu ?
Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığının himayelerinde görev yapan Türkiye Diyanet Vakfı bu yılı zaferle kapattığını açıkladı.

Kolay değil , geçen yıllara göre %76 oranında daha fazla kurban hissesi sattığını açıkladı.

Yıllarca yazdık. Bu Kurban bayramı öncesi de yazdık.

Vebal yükleten vacip kurbanların vekaletinin kurum, kuruluş, marketlere verilmemesinin gerektiğini dinlemeyen 145 bin zavallı Müslüman kolayına geldiği, kurbanı ile göz göze gelmekten korktuğu için ve de makam sahiplerinin de bağışlarını yapmaları yüzünden ve bir yerlere şirin gözükme çabası içerisinde kurbanlarını TDV'ye bağışladı.

Daha önce de yazdığımız için buna değinmeyeceğiz.

Diyeceğimiz şu ...

430 bin hissenin parası bankaya yattı. Bunların faizi ile haram bulaşan kurbanların vebali ne olacak.

Bunu Allah soracaktır.

Bir de bu paraların faizi ile de kurban alındı mı ? Alındıysa kaç tane alındı. Bu kurbanların hisse sahipleri kim oldu.

Kurbanlara haram bulaştıran Diyanet bakalım daha neler edecek...

****

TDV'nin yurt dışı kurban organizasyonlarında Abdülhamit, Diriliş Ertuğrul gibi dizi filmlerde rol alan sanatçıları (!) da yurt dışına götürdükleri görülüyor. Ve her fotoğrafta da bunları öne çıkartmış.

Bunların masrafını da kurban paralarından mı karşıladılar, dersiniz.

Ve bunlara neden gerek görüldü.

Neyin reklamı yapıldı.

Kurbanlara oyuncuları karıştıran, onların arkasına sığınan Diyanet bakalım daha neler edecek

****

Kurban organizasyonu başladığında Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş kurban hisse fiyatlarını da açıkladığı ve mahihaber'in de " Diyanet İşleri Başkanının Kurban Açıklaması Şık Olmadı" diye değindiği açılış programı konuşmasına değinidiğimiz yazımızda şunları demiş idik.

"Koskoca Diyanet Reisinin" "pazarlama müdürü" gibi kurban kesim işleri ile uğraşması, kurban fiyatlarını açıklaması, kesim dağıtım ve iletişim bilgileri gibi bilgiler vermesi bize göre doğru bir davranış değil idi.

İlimle, ulema ile, dine, fıkha, aykırı ya da uygun işlerin üstdüzey kontrolü ile ilgilenmesi gereken birinin hem de bir genel müdürü olan bir vakfın, onu da geçtik vakfın mütevelli heyetinden herhangi birinin açıklamasının daha uygun olacağı bir toplantıda yer alması
dışarıdan bakan birinin gözünde iyi bir resim vermediğini belirtmek isteriz.

Diyanet İşlerinin en üstünde yer alan "Başkan"ının işi bu olamaz, kanaatindeyiz."

Büyük bir başarı ile, %76 lık bir artış ile Kurban hissesinin toplandığı bu yılın organizasyonundaki başarıyı TDV'nin Genel Müdürü'nün açıklaması da doğru olmadı, haliyle..

Bu büyük başarı da emeğinden, çabasından kimsenin inkar edemeyeceği çalışma içine giren Başkan bu işi başladığı gibi, yine kendisi bitirmeliydi.

Başarısı ile bu yıla damga vuran TDV'nin kurban organizasyonunda kimsenin inkar edemeyeceği çalışmalara imza atan Erbaş'ın hakkını vermek gerekir. Ve bu başarının ilanı da Diyanet İşleri Başkanı tarafından olmalıydı. Genel Müdürün değil.

Eğer ilk baştan Genel Müdür , Başkanı karıştırmadan bu işe sahip çıksaydı, duyurularda, hisse toplamalarda koşuştuysa idi bu zaferin bayrağını da o sallamakta haklıydı.

Bir türlü kimin neyi ne zaman nerede nasıl yapması gerektiğini bilemeyen yeni Diyanet yönetimi bakalım daha neler edecek

****

İlgili yazılar

Diyanet, Faizli Para İle Kurban Kesecek

Diyanet Müftüleri de İmamları da Milleti de Günaha Sokuyor

mahihaber / Arge

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder