HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Aksaray'da Çocuklar Çifte Bayram YaşadıBu yıl Aksaray’ da Yaz Kuran Kurslarına gelen öğrenciler hem Kuranı Kerimi öğrendi, hem de aldığı hediyelerle sevindi.

Merkez Nur Cami ve Fatih Kız Kuran Kursu görevlilerinin organizesiyle Yaz Kuran Kurslarına devam eden öğrencilere heyecan dolu program düzenledi. Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal’ ın teşrifiyle başlayan programda minik öğrencilerden Umut Özdemir aşrı şerif okudu. Sonrasında yaptığı konuşmasında İl Müftüsü Cemalettin Bal “ Allah Kelamının, Peygamber sevgisinin ve İslam ahlakının öğretildiği bu mekânda; kurs boyunca severek hizmet eden Din görevlilerimize ve desteğini esirgemeyen hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Rabbim hizmetinizi ve gayretinizi kabul eylesin. Yine büyük bir azimle devam eden geleceğimiz, siz değerli yavrularımızı ayrı ayrı alınlarınızdan öperek tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullanarak kura çekilişini gerçekleştirdi.

Öğrencilerinin gözlerindeki heyecan dolu bekleyişleri kura çekilişi neticesinde hediyeleri kendilerine teslim edildi. Yaz Kuran Kursuna devam eden yaklaşık 300 öğrencinin katıldığı çekilişte 30 öğrenciye bisiklet verilirken katılan tüm öğrencilere çeşitli hediyeler verildi, ikramlar yapıldı.


200 VAKİT KILDILAR TABLETİ KAPTILAR

Süleyman Şah Cami Yaz Kur'an Kursu faaliyetleri kapsamında sene sonu programı düzenlendi. Cami İmam Hatibi Halit Aktürk’ ün yaptığı çalışmayla 40 gün boyunca 5 vakit namaza Süleyman Şah Camii nde cemaatle eda etme yarışına giren öğrencilere hediyeler verildi.

Aksaray İl Müftüsü Cemalettin Bal ‘ın katılımıyla gerçekleşen programda öğle namazı eda edildi Okuduğu Aşrı Şerif sonrasında İl Müftüsü Cemalettin Bal, 200 vakit namazı cemaatle eda eden gençlerin alınlarından tek tek öperek “ Yaz günü dışardaki oyun ve eğlenceyi bir kenara bırakıp burada, bu Süleyman Şah Camiinde Allah’ ın kelamını okuyup 5 vakit namazı vaktinde cemaatle kıldığınız için sizleri takdir ediyorum ve ayrı ayrı teşekkür ediyorum “İfadelerini kullandı.

Süleyman Şah Cami Yaz Kuran Kursu boyunca 40 gün, 200 vakit namaza iştirak eden öğrencilere Tablet ödülleri verilirken, yine bu aşk ve heyecanla azim gösteren tüm kurs öğrencilerine de çeşitli hediyeler verildi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz