mahihaber Ateistler Diyanet'e Soru Sormak İçin Birleşiyor - Mahihaber
HADİSLERDEN

Ateistler Diyanet'e Soru Sormak İçin Birleşiyor
Başka dinler yokmuş gibi semavi bir din olan ve Hazreti Adem aleyhisselamdan kıyamete kadar gelmiş geçmiş insanların tamamının inanmak zorunda olduğu İslam Dinine saldırmak isteyenlerden bir grubun adı olan ateizm mensupları Diyanet İşleri Başkanlığına dini sorular sormak için birleşmeye başladı.

ateistforum.org adı altındaki forum sayfalarından sıkça İslamiyetin eksikliğini ya da yanlışlığını dile getirerek dünya üzerinde sayısız din anlayışı varken tek amaçları İslam dini olan atesitler "Diyanet işleri başkanlığına sorular soracak ateistler arıyorum." adı altında yapılan çağrıya davet edildiler.

Diyanet'e soru sormak için "10000 kişi bulabilsem yeter.:)" diyerek çağrıda bulunan ve GREENHOUSE takma adıyla forum açan bir ateist "Her ay düzenli olarak 2 soru gönderelim, Sıkça sorulan sorularda yer alan sorular inananların soruları. Ateistlerin sorduğu sorular yer almamış." diyerek bütün ateistlere çağrıda bulundu.Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu'nun sayfasında "Ateistleri ilgilendirmeyen saçma sapan sorular" olduğunu ifade eden ateist ilk soru olarak da "Benim favori sorum taşa edilen dua ile ALLAH'a edilen dua arasında  ne gibi farklar vardır?" olduğunu dile getirerek diğer ateistlerden de "sorulabilecek güzel  sorular bekliyorum." demiş..

Bir başka ateistte "Bunların tanrısı "Ben tuzak kuranların en hayırlısıyım" gibi benzer birşeyler de söylüyordu." diyerek neyi nasıl anladığını ifade etmeye çalıştığı sözlerle de ne kadar basit bir düşünce içerisinde olduklarını ifade ederek boş ve anlamsız düşünce örneğini vermiş oldu.

Konu hakkında görüşlerini aldığımız bir Diyanet yetkilisi " Din İşleri Yüksek Kurulu sadece Müslüman olanların, inananların sorularına değil hangi anlayıştan olursa olsun, hangi dinden olursa olsun, dinsiz de olsa soru soran herkese cevap vermektedir. Üslubu düzgün olduğu sürece bize herkes soru sorabilir. Biz de gereken cevabı veririz. Ateistlerin bize sorması, gayrimüslimlerin İslam hakkında bize soru sorması bizi daha çok memnun eder. Dikkat ediyoruz. Bu insanlar inanmıyorum dese de sırf bir hata, bir eksiklik, bir yanlış düşünce bulurum düşüncesi adı altında İslamiyeti bir Müslüman'dan daha fazla araştırmaktadır.. Onlar İslamiyet hakkında daha fazla bilgiye sahiptirler. Ne var ki nasıl ki, Hazreti Muhammed'in geleceğini bildikleri halde sırf kibirleri yüzünden imam etmeyen Yahudi ve Hristiyan toplulukları gibi bunlarda ya cehaletinden ya da kibirliklerinden inanmak istememektedirler. Fetva kuruluna usulü çerçevesinde soru gönderdiklerinde buradan onlara gereken cevap mutlaka vereceklerdir." dedi.

mahihaber / Özel


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder