HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Erdoğan'ın Hocası Konuşuyor, Ortalık Arap Saçı
Türkiye’de bir süredir devam eden Cemaat ve tarikat arasındaki tartışmalar, Adnan Oktar ve grubuna yapılan operasyon sonrasında daha da arttı.

Nakşibendi Cemaati’nin önde gelen isimlerinden, Fatih Gençlik Vakfı kurucusu, Milli Türk Talebe Birliği’nin de başkanlığını yapmış Ömer Öztürk, eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’le ilgili geçtiğimiz gün şaşırtan açıklamalar yapmıştı. Bu Kez de Menzil ve İstanbul cemaati ile ilgili açıklamaları medyaya düştü.

İşte OdaTv'nin haberine göre Ömer Öztürk'ün eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Menzilciler ve İstanbul cemaati ile ilişkili sözleri.

****

Bilal Erdoğan’ın “Hocam” dediği Ömer Öztürk farklı zamanlarda yaptığı görülen konuşmalarda, eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e çok ağır ifadelerle yüklendiği görüldü. Konuşmaların, Mehmet Görmez’in görevi bıraktığından sonra yaptığı anlaşılıyor. Çünkü Görmez için Öztürk, “gitti, emekliye ayrılan” gibi ifadeler kullanıyor.

Mehmet Görmez’e “İngiliz uşağı” diyen Ömer Öztürk, “Yetkililerden birisi, Medine’ye geldiği zaman kendi de o zaman işin başındaydı (Mehmet Görmez’i kastediyor). ‘Ne tavsiye edersin’ dedi. ‘Yahu’ dedim, ‘tavsiye edeceğim şeylerin başında şu Diyaneti bir lav edin’ yani, tamamen hepsini bir terhis edin ve hepsini yeniden sıfırdan bir daha kurun, bu teşkilat adam olmaz sonuç itibariyle bunların hepsi paraya kul olmuş. Diyanet işleri başkanı olan İngiliz uşağı, gitti şimdi gerçi, şeyin başından ama o doktora yapmıştır Musa Carullah Bigiyef üzerine.”

MENZİL CEMAATİ’NE ÇOK SERT SÖZLER

Ömer Öztürk, daha önce yaptığı bir konuşmasında Adıyaman merkezli Menzil Cemaati’ne çok ağır eleştirilerde bulundu. Menzilciler, cemaatlerinin başındaki isme “Gavs” diyorlar. İslamcılar Peygamber Hz. Muhammed’i bu dünyada temsil eden kişiye “Kutub” adını veriyor. “Kutub”un bir adım ötesine ise “Gavsiyet” yani “Gavs” adı veriliyor. Menzilciler liderleri Abdulbaki Erol için de “Gavs-ı Sani” diyorlar.

“Efendim Gavs’ı nereden çıkardın. Gavs olduğunu kim söyledi sana?”

ÖMER ÖZTÜRK’TEN NUR CEMAATİ’NE VE SAİD-İ NURSİ’YE:  ŞİRK VE KÜFÜRLERİ

Ömer Öztürk daha önceki bir konuşmasında da Nur Cemaati ve Said-i Nursi’yi sert ifadelerle eleştirmişti. Said-i Nursi’nin Kuran’a muhalif olduğunu ve kendisini Peygamber yerine koyduğunu söyleyen Ömer Öztürk, “‘Bu benim kendiliğimden değil Allah tarafından bana ilham edilmiştir’ diyor. Risale-i Nur için. Böyle bir şeyi Peygamberlerden başka kimsenin söylemeye hakkı yok” ifadelerini kullanmıştı. Kısa süre önce ölen Said-i Nursi’nin talebelerinden Mehmet Kırkıncı’nın da hayatı boyunca Risale-i Nur okuduğunu söyleyen Ömer Öztürk, “Hiç aklından geçmemiş mi bu Risale-i Nur’da Kuran’a ve sünnete muhalif ne var diye” demişti.

ÖMER ÖZTÜRK’TEN İSTANBUL’DAKİ CEMAATLERE: BÖYLE SAÇMALIK MI OLUR

Ömer Öztürk bir başka konuşmasında da İstanbul’daki cemaat ve tarikatları çok ağır ifadelerle eleştiriyor. “Şu an da tarikat diye geçinen İstanbul’dakiler” diyen Ömer Öztürk, “Şu anda bir savcı, o tarikat namına konuşanları toplayıp, alıp, götürüp içeriye de attırabilir” şeklinde konuştu. Öztürk konuşmasının devamında da İstanbul’daki tarikat ve cemaat liderleri için, “Niye sesini çıkartmıyor. Sesini çıkartmamalarının sebebi güdümlü hepsi de onun için sonuç itibariyle. Onun için, biz bu şeylerin hepsine kulağımızı kapayalım” dedi.

ÖMER ÖZTÜRK KİMDİR

Türkiye’deki birçok cemaat ve tarikata çok sert eleştiriler yönelten Ömer Öztürk Nakşibendi Cemaati’nin önde gelen isimlerinden... Fatih Gençlik Vakfı kurucusu, Milli Türk Talebe Birliği’nin de başkanlığını yapmış Ömer Öztürk, 1978 yılında Naşibendi Cemaati’nin liderlerinden Mahmud Sami Ramazanoğlu ile Medine’ye taşınmıştı. Ramazanoğlu, 1984 yılında Medine’de öldü. Ömer Öztürk’te Ramazanoğlu’nun adeta manevi oğlu kabul ediliyor.

Ömer Öztürk, Erdoğan ailesine yakınlığıyla da biliniyor. 2017 yılının Mart ayında Üsküdar’da Ömer Öztürk Camisi açıldı. Kesme taş ve mermer işçiliğiyle yapılan caminin açılışında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın teşekkür mesajı okunmuştu. Açılışa, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan katılmış ve konuşma yapmıştı. AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve AKP’li Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de açılışa katılanlar arasındaydı. Bunun yanı sıra, AKP’li eski birçok Bakan ve yönetici de Ömer Öztürk’ün kurucusu olduğu Fatih Gençlik Vakfı’nda ve bir dönem başkanlığını yaptığı Milli Türk Talebe Birliği’ndeki konferanslara katılarak konuşmalar yaptı.

odatv

Dikkat !
Bu haber yukarıda belirtilen haber sitesinden alınmıştır. www.mahihaber.com editörleri tarafından hiçbir müdahale yapılmamıştır. Bu haberin hukuki muhatabı haber kaynağıdır. Haberle ilgili şikayetinizi ilgili haber sitesine iletebilirsiniz.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz