mahihaber Hac Zamanı Kabe'de Utanç Verici Manzara [videohaber] - Mahihaber
HADİSLERDEN

Hac Zamanı Kabe'de Utanç Verici Manzara [videohaber]
Milyonlarca Müslüman hac için hazırlıklarının yapma heyecanı içerisinde bulunurken huzurlu ortamı bozmaya çalışanların varlığı da rahatsız etmeye başladı.

Geçen yıl şubat ayında bir adamın Kabe örtüsüne benzin dökmeye çalışmasını, Ramazan ayında bir şahsın intiharından sonra bu kez de Kâbe-i Şerif'in kapısına tırmanıp kapıyı açmaya çalışan şahıs yakalandı.

Önceki gün yüzbinlerce hacı adayının gözü önünde  Kabe-i Şerif'in kapısına tırmanıp açmaya çalışan şahsa polis müdahale etti.Üzerinde ihramı olduğu halde kapıya tırmanan şahsı indirmek isteyen polis ihramı çekince adam bir süre çıplak kaldı. Örtüyü tekrar beline saran şahıs inmemekte direnince polis bu kez kapıya tırmandı. Kısa bir mücadeleden sonra damı tokatlayarak aşağıya atan polise yardımcı olan hacı adayları adamı kıskıvrak yakaladı.

Polisten yapılan açıklamada , psikolojik durumunun bozuk olabileceği, eğer böyle bir durum yoksa savcılığın ağır bir ceza vermesinin beklendiği dile getirildi.

Ramazan ayında, bir Fransız vatandaşı Mescid-i Haram mahallesinde ikinci kattan atlayarak intihar ettiği Mescid-i Haram'de Kabe'ye benzin dökerek yakmaya çalışan bir şahıs da geçen yıl Şubat ayında yakalanmıştı.mahihaber.com


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder