mahihaber İşgalci İsrail Filistinli Çocukları Okulsuz Bıraktı - Mahihaber
HADİSLERDEN

İşgalci İsrail Filistinli Çocukları Okulsuz Bıraktı


Filistinli okul çocukları yeni okul yılın ilk günün sabahı kavurucu güneş altında
Batı Şeria'nın El-Halil kentindeki öğrenciler yeni ders yılında, İsrail'in yeni Yahudi yerleşim yeri yapmak için evleri ve okulları yıkması nedeniyle güneş altında ve  güneşten ısınan kauçuk lastiklerin üzerinde ders başı yapmak zorunda kaldı.

Batı Şeria'da yer alan el-Halil kentine bağlı Susya Köyü'ndeki Filistinli öğrenciler, İsrail'in yeni Yahudi yerleşim yeri kurmak için okulları ve evleri yıkmasının ardından derslerine kavurucu güneş altında başladı.

İsrail vatandaşı Bedevi Arapların yaşadığı Susya Köyü, İsrail tarafından daha önce de yıkılmaya çalışılmış ancak uluslararası baskılar nedeniyle yıkım ertelenmişti.


Batı Şeria'da yer alan el-Halil kentine bağlı Susya Köyü'ndeki Filistinli öğrenciler, yeni ders yılı için okullarına geldiklerinde, okulları yerine lastiklerin ve kırık dökük sıraların bulunduğu bir yerle karşılaştılar.

14 öğrenci burada kavurucu sıcak altında, sıcaktan ısındığı için üzerinde oturulması güç olan otomobil lastikleri üzerinde derslerini görmeye başladılar.

Sıcağın yanı sıra yerlerinde rahatsız edici taşlarla dolu olması, tozlu hava ,kısıtlı su içme imkanı içerisinde eğitim almaya çalışan çocuklar diğer ülklerdeki yaşıtları gibi kantin bir yana tuvalete bir sahip değillerdi.Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder