HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Sarıkaya Müftüsüne Çağrı "Allah için bir vakit gel gör"
Sarıkaya ilçe halkı ilçe müftüsünün köylere kadar gelip hizmetlerin nasıl yapıldığını görmeleri için açık çağrıda bulundu. "Allah için bir vakit gel gör" şeklinde yapılan çağrıya müftünün nasıl duyarlılık göstereceği merak konusu oldu.

Yozgat Sarıkaya ilçesi halkı din hizmetleri, müftülük ve cami hizmetleri ile ilgili seslerini yetkililere duyurmamış olacak ki, son çare olarak şikayetvar.com sitesi üzerinden dertlerini dile getirmeye çalışmış.

Şikayetvar.com sitesine Yozgat Sarıkaya'dan yazan Mustafa kod adlı bir vatandaş "Diyanet İşleri Başkanı Sarıkaya Müftüsü ne İş yapar" başlığı adı altında "Yozgat Sarıkaya müftüsü ne iş yapar köylerde imamlar istediği gibi izin kullanıyor istediği zaman ezan okuyor olmadı cemaat okuyor. Camiler pislik içinde Allah için bir vakit gel gör müftü sadece yardım toplanacağı zaman müftü ismini duyuyoruz lojman olmazsa imam gelmiyor. Başka birimlerdeki memurlar her yerde görev yapıyor ama imam gelmiyor. Gelende hakkıyla görev yapmıyor." diyerek derdini dile getirmiş.

Yaklaşık 1 yıldır Sarıkaya ilçesinde müftülük görevini sürdüren müftü Emrah kandemir'in bu şikayet üzerine köyleri denetleyip, denetlemeyeceği, sorunlara ne ölçüde çözüm kavuşturacağı , göreve gitmeyen imamlar hakkında nasıl bir eylem planı hazırlayacağı ve vatandaşın bu çağrısına ses olup olmayacağı merak konusu oldu.

mahihaber / özelGoogle Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz