HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Siyonistler, Mescidi Aksa'yı Onaran Dört Kişiyi Tutukladı
İsrail polisi, Kudüs'ün Eski Şehrindeki El Aksa Camii'nde onarım işleri yapan dört Filistinliyi gözaltına aldı. Bu arada El-Halide 30 zeytin ağacıını da yerle bir etti.El- Halide bir ailenin inşaat malzemelerine de el koydu

WAFA'nın bildirdiğine göre, dört kişinin Kudüs'teki Müslüman kutsal yerlerinden sorumlu İslami Vakıflar Dairesi'nin bir parçası olan El-Aksa Camii İmar Komitesinin personeli olduğunu söyledi.

Waqf yaptığı açıklamada, dört işçinin işini yaparken gözaltına alındığını ve Eski Şehir'deki Yafa Kapısı'nda bir karakola götürüldüğünü söyledi.

Yerel tanıklar, İsrail kuvvetlerinin Kudüs'teki Müslüman kutsal yerleri ve onların bakımıyla görevli olan İslami İltica Dairesi'nin bir parçası olan El-Aksa Camii İmar Komitesinin dört çalışanını tutukladıklarını söyledi.

Tanıklar serbest bırakılan Filistinlileri Issa el-Dabagh, Bassem el-Zughayer, Jumaa Munasra ve Muhammed Alqam olarak tespit ettiler.

Gözaltına alındıktan sonra dört Filistinli sorgulama için Kudüs'ün Eski Şehrindeki Yafa Kapısı'nın İsrail karakoluna götürüldü .

Kaynaklar, İsrail kuvvetlerinin önümüzdeki iki hafta boyunca El Aksa Camii'ne girmesi yasaklanması şartıyla dört Filistinliyi serbest bıraktığını doğruladı.

İsrail, Filistinlilerin kutsal yerde, İslam'ın en kutsal yerlerinden biri olan herhangi bir onarım çalışmasına izin vermez ve daha önce Waqf çalışanlarını gözaltına almış ya da kutsal bir eserde çalışmalarını yapmak için camiden uzak durmaya zorlamıştır.

Filistinliler, İsrail'i kutsal bir mekânın iç işlerine karışmakla suçluyor ve binlerce yıl önce yıkılan Yahudi tapınaklarının bulunduğu yer olduğuna inandığı için onu bir Yahudi tapınağına dönüştürüyor.

FİLİSTİNLİ AİLENİN İNŞAAT MALZEMELERİNE EL KONDU

Yerel kaynaklar, Cumartesi günü İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria'daki El-Halil yakınlarındaki Masafer Yatta bölgesindeki bir evden inşaat malzemelerine el koyduğunu söyledi.

SİYONİSTLER 0 ZEYTİN AĞACINI KATLETTİLER

Yerel kaynaklar Cuma günü, Yahudi yerleşimcilerin işgal altındaki Batı Şeria'da Nablus'un güneyindeki Sawiya köyünde yaklaşık 30 zeytin ağacını parçaladı.

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz