HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Sultangazi'de Bir İlk.. Sekizde Sekiz
Sultangazi'de yatılı Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayan 8 öğrenci, hafızlık icazeti aldı.

Sultangazi Ellinci Yıl Mahallesi'nde bulunan Ravza Cami Hafızlık Okulunda üç yıldır eğitim gören öğrenciler arasından hafızlık eğitimini başarı ile tamamlayan 8 öğrencinin sekizi de icazet belgelerini aldılar.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan ve İstanbul Haseki Abdurrahman Gürses Eğitim Merkezinde yapılan hafızlık tespit sınav sonucunda ilk hafızlarını veren Sultangazi Ravza Cami Hafızlık Okulu ilçenin gurur kaynağı olurken,  öğrenciler de buradan ilk mezun hafız olmanın da gururunu yaşadı.

Muhammed  Fettullah AKKUZU , Talha Ubeydullah BAŞ, Abdullah  GÜLOĞLU, Salih KÜPEOĞLU, Selim DEMİR, Esat Ali  BÜLBÜL, Yusuf  MEMİŞOĞLU ve Ubeydullah KARAMAN'ın hafızlık iczaet belgesi aldığı sınav sonucunda cami imam hatibi Halil İbrahim Baş, duygularını şu şekilde dile getirdi."Ravza Cami Hafızlık Erkek Kur'an Kursu üç yaşında ve ilk hafızlarını mezun etmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Üç yıldır sabırlsa sürdürülen Kur'an yolculuğunun hayırla sonlanması için canla başla mücadele eden hocalarımıza, velilerimize, talebelerimize,, hayır sahiplerine şükranlarımızı arz ediyorum. Allah celle celaluhu emeği geçenlerden ebeden razı olsun. Rabbim bu hafızlarımıza muhafızlarğını üstlendikleri Kur'an'ın ahlakı ile ahlaklanmalarını ve bu vazifeyi son nefeslerine kadar ehli sünnet çizgisinden ayrılmadan layıkıyla yerine getirmeleri husunda yardım eylesin"


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz