mahihaber Suudi Kralı Türk Hacıları Yok Saydı - Mahihaber
HADİSLERDEN

Suudi Kralı Türk Hacıları Yok Saydı
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz hac mevsimi dolayısıyla 6 ayrı dilde mesj yayınladı, Türkleri unuttu

Yüzbin Türk insanının bu yıl hacı olmak için gittiği Suudi Arabistan'ın Kralı Selman bin Abdülaziz, Arapça, İngilizce, Rusça, Çince, Farsça ve Urduca dillerinde hacı adaylarına mesaj verirken Türkçe mesaj vermemesi kınandı.

"Allah'ın misafirlerine" diyerek başladığı ve kutlu bir hac için dileklerde bulunulan mesajları Arapça, İngilizce, Rusça, Çince, Farsça ve Urduca dillerinde yayınlatan Kral Selman Türkleri görmezlikten geldi.

İngilzice olarak "we welcome the pilgrims of the holy house of Allah who  are now arriving to the Kingdom from all various countries around the world to perform the hajj rituals
I ask almighty Allah to accept their Hajj and to guide them to the virtuous Hajj, which has no other reward except paradise" olarak yayınlanan mesajda "hac görevlerini gerçekleştirmek için dünyanın dört bir yanından dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen, Allah'ın kutsal evinin misafirlerini memnuniyetle karşılıyoruz. Yüce Allah'a haclarını kabul etmelerini ve onları cennetten başka bir ödülü olmayan erdemli bir Hac'a kavuşturmasını diliyorum" denildi..

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, bu yılki Hac döneminde beş dilde hacılara yönelik farkındalık mesajlarının başlatmıştı.

Haccın dışında umre zamanı da Mekke ve Medine'de hacılar için yapılan afiş, duyuru panosu ve uyarı levhalarında Türkçe mesajlarında yokluğu her zaman dikkat çekmekteydi.

mahihaber.com/ Mekke / özel haber
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder