mahihaber Türk Hacı Adayı Ölümden Döndü [videohaber] - Mahihaber
HADİSLERDEN

Türk Hacı Adayı Ölümden Döndü [videohaber]
Medine'de bulunan Türk hacı adaylarından biri geçirdiği kalp krizinden otel görevlisinin zamanında müdahalesiyle yaşama tutundu

Türkiye'den hacı olmak için Suudi Arabistan'a giden 60 yaşındaki bir Türk hacı Medine'de bulunan otelin resepsiyonunda otururken aniden yere düştü.

Video kayıtlarına göre, olaya müdahale eden ilk kişi olan otel görevlisi olan Fahd Ghuwaizi Al Harb'nin çabalarıyla Türk hacı adayı tekrar yaşama tutundu.

Türkiye’den Suudi Arabistan’a hacı olmak için giden 60 yaşındaki Türk hacı adayı Medine’deki otelin lobisinde beklereken oturduğu yerden fenalaşarak yere düştüBir süre hareketsiz kalan adama ilk müdahale otelin resepsiyonunda çalışan Fahd Ghuwaizi Al Harbi’den geldi.

Resepsiyon görevlisi adama müdahale ederek yaşama döndürürken, Türk’ün kimliği açıklanmadı.


Resepsiyon görevlisi Al Harbi'nin hemşirelik alanında bir diploma sahibi olduğu aynı zamanda alanında bazı özel hastanelerde hemşirelik yaparken aldığı sertifikalar olduğu öğrenildi.

“Suudi Arabistan'a bulunan hacılara hizmet etmek için onurlu bir imajı temsil etmemiz gerekiyor” diyen Al Harbi, oteldeki vazifesini bitirdikten sonra hastaneye giderek hacı adayını ziyaret etti.

İsmi açıklanmayan adamın yüksek tansiyon ve diyabet hastası olduğu açıklanırken Al Harbi’ye Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı tarafından onur madalyası verildi.

Mahihaber / Medine
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder