HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Türkiye'de Görülmedi. Binlerce Kişi Polis İçin Duada
Türk polis memuru için Colorado halkı tek yürek oldu. Binlerce kişi her gün dua için bir araya geliyor

ABD’de Iraklı bir mülteci tarafından vurulan ve 5 yıldır Colorado Springs Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan Türk polis memuru Cem Düzel, için hastane önünde toplanan yüzlerde kişi, günlerdir dua ediyor.

Yerel halk Düzel’in kaldırıldığı ve ameliyata alındığı hastanenin önünde destek için toplanırken, Colorado Emniyet Müdürlüğü de Düzel’e ve ailesine destek vermek için yardım hesabı açtı.

48 saatte 19 bin kişinin ziyaret ettiği hastanenin çalışma programında aksaklık olmaması için ayrı bir bölüm hazırlandı. .

Colorado Springs Polis Departmanı'ndan yapılan yazılı açıklamada, “Cem’in ailesi, duaların ve desteğin ailenin pozitif ve güçlü kalmasını sağladığının tüm toplum ve departmanımız tarafından bilinmesini istiyor” ifadeleri yer aldı. Açıklamada Düzel’in durumunun ciddiyetini koruduğu ancak şu anda stabil olduğu da yer aldı.

Bağışta bulunmak isteyenlerin +1-719-634-0058 numaralı telefonu arayarak ya da CSPPA 516 N. Tejon St., Colorado Springs, CO 80903 adresine çek göndererek katkıda bulunabilecekleri açıklandı.

Daha önce silah bulundurmak suçundan tutuklanan ve ertesi gün yapılacak duruşmasını beklemek üzere şartlı salıverilen 31 yaşındaki saldırgan Karra Noaman el Hammasi, olayın ardından tutuklandı.


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz