mahihaber Yahudi Bayram Yapacak Diye Cami Kapattırdı - Mahihaber
HADİSLERDEN

Yahudi Bayram Yapacak Diye Cami Kapattırdı
İsrail, bugün El-Halil kentindeki İbrahim El-Halil Camii'ni Yahudi bayramı münasebetiyle 24 saat süreyle kapatacağını açıkladı.

Fiem'in aktardığına göre Filistin resmi haber ajansı Wafa'ya konuşan İbrahim El-Halil Camii Müdürü Hıfzı Ebu İsnine, Yahudilerce kutsal sayılan Yom Kippur Katan (Küçük Kefaret Günü)  bahanesiyle El-Halil Camii'nin bu akşam saat 22:00'den itibaren kapatılacağını ve yarın aynı vakte kadar kapalı kalacağını söyledi.

El Halil kentindeki Filistinli kaynaklar ise, bu süre içerisinde sadece Yahudilerin Harem-i İbrahim'e girişine izin verileceğini ve camiden vakit ezanlarının da okunmasının yasaklandığını belirtti.

Ebu İsnine, İbrahim El-Halil Camii'nin Yahudi bayram günlerinde kapatılması kararının 1994'teki katliamın ardından Shamgar Komisyonu'nun tavsiyesi üzerine alındığını hatırlattı.

Katliamın ardından oluşturulan komisyonun kurbanı cezalandırdığını ve Müslümanlar aleyhinde haksız tavsiyelerde bulunduğunu belirten Ebu İsnine, Yahudi bayram günleri bahanesiyle İbrahim El-Halil Camii'nde ezan okunmasına ve Müslümanların bulunmasına izin verilmediğini kaydetti.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder