mahihaber Allah Haram Diyor, Kulları Serbest Bırakıyor.. - Mahihaber
HADİSLERDEN

Allah Haram Diyor, Kulları Serbest Bırakıyor..
Günümüz insanının haram konusunda sınır tanımadığı ialhi emrilere aldırmadığı artık yaygın bir halde görülmeye başlandı.

Aralarında Türkiye'nin de olduğu ülkelere yenileri de eklenerek zinayı yasak olmaktan çıkartan kanunları çıkartmaya başladılar.

Hindistan Yüksek Mahkemesi’nin skandal bir karara imza atarak zinayı suç olmaktan çıkardığı bildirildi

Zinanın suç olmasının hem kadınlara hem de erkeklere ayrımcılık anlamına geldiğini savunan bir başvuruyu değerlendiren Hindistan Yüksek Mahkemesi, zina yasasında değişiklik yaptı.

Hindistan Yüksek Mahkemesi, 158 yıldır yürürlükte olan, evli bir kadınla cinsel ilişkiye giren erkeklere beş yıla kadar hapis ya da para cezası uygulamasını zinayı suç olmaktan çıkararak yasada değişikliğe gitti.

Zinanın suç olmasının kaldırılması sonrası Hindistan Yüksek Mahkemesi Başkanı Dipak Misra açıklamada bulundu.

Beş üyeli mahkemenin başkanı yargıç Dipak Misra, zinanın Çin, Güney Kore ve Japonya gibi ülkelerde suç olmadığını söyleyerek "Zina medeni hukuk kapsamında evliliğin sona ermesini sağlayabilecek bir neden olabilir ama ceza gerektirecek bir suç olamaz. Zina mutsuz bir evliliğin nedeni olabilir sonucu değil. Kocası kadının efendisi değildir" ifadelerini kullandı

Türkiye de AB reformları gereği zinayı suç olmaktan çıkarmıştı.

Zina Avrupa üyeleri ile ABD ve Kanada gibi ülkelerde sadece boşanma nedeni olarak kabul ediliyor. Afganistan, Pakistan, Suudi Arabistan, İran, Irak, Malezya, Bangladeş, Yemen, Lübnan, Cezayir, Suriye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Sudan, Nijerya, ÇAD, Kamerun, Nijer, Mali ve Uganda gibi ülkelerde ise zinaya ceza veriliyor.Afganistan, Pakistan, Malezya, BAE, Sudan, Afganistan, Suudi Arabistan, Yemen, İranın oluşturduğu kesimde zina en ağır suçlardan biri.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder