mahihaber Gezi Olaylarında Erdoğan'a Nasihat " Melei A’lâ’yı Çok Oku" - Mahihaber
HADİSLERDEN

Gezi Olaylarında Erdoğan'a Nasihat " Melei A’lâ’yı Çok Oku"
Hürses adlı gazetenin yazarı Fehmi Çalmuk, "FETÖ’nün cinleri, 15 Temmuz’un manevi timleri" başlıklı yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilişkin ilginç bir bilgi paylaştı.

Gezi olayları sırasında Erdoğan'ı, eski MSP'li Emin Acar'ın ziyaret ettiğini ve Erdoğan'a tavsiyede bulunduğunu yazdı.Yazar, Dr. Emin Acar'ın Gezi olaylarının yaşandığı günlerde Başbakanlık’ta Recep Tayyip Erdoğan’a giderek o duayı okumasını istemiş.

Yazıdan ilgili bölüm şöyle:

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Pınarhisar cezaevinde yattığı günlerde Ahmet Akın Çığman Hocaefendi, merhum İslam Alimi Dr. Emin Acar, ile İskenderpaşa Camisinin avlusunda hasbihal ederken konuyu gece gördüğü rüyaya getirdi:

-Hocam rüyamda Reis Bey’i (Recep Tayyip Erdoğan) gördüm. Bir dağın tepesinde idi. Dağın etekleri tıklım tıklım dolu. Reis Bey’in elinde Kur’an-ı Kerim vardı ve sallıyordu.

Nur içinde yatsın Emin Acar Hocaefendi tebessüm ederek “O’na hüküm verilecek. Bu devlet ricali görevidir. Devletin başına geçerek millete hizmet edecek” diye yorumladı rüyayı.

Muhterem Mehmet Arslan’ın aktardığı bilgiye göre Dr. Emin Acar Gezi olaylarının yaşandığı günlerde Başbakanlık’ta Recep Tayyip Erdoğan’a giderek 3,5 saatlik bir görüşme yaptı. Söylenen şuydu:

-Artık açıktan tebliğ yap. İyiliği emret, kötülükten nehy et. Korkma ve (oy kaygısıyla) telaş etme Allah’a iman edelim. Rabbim köpeklerini susturur. Onun için Melei A’lâ’yı çok oku.

Görüşme tarihi Erdoğan’ın dershaneler üzerinden başlayan tartışmalarla cemaat tasfiyesine başladığı dönemden sonra Batı aleminin ve terör örgütlerinin kendisini açıktan hedef aldığı günlere rastlıyor.

Görünen zahir, görünmeyen Batın… Zahir’de olan biten yazılıyor çiziliyor. Mücadelenin zahir de olanı kadar Batın’da olanı da var.

Mele-i A’la nedir? ne demektir?

Mele-i A’la , en yüksek topluluk, meleklerden veya onların büyüklerinden meydana gelen cemâat, topluluk. Melekler âlemi.

Kur'ân-ı kerîmde meâlen buyruldu ki:

Biz size yakın olan göğü yıldızların ziyâsı ile süsledik. Onu itâattan çıkan her şeytandan koruduk. Ki onlar mele-i a'lâ-yı dinleyemezler. (Sâffat sûresi: 6-9)

Allahü teâlânın râzı olduğu, beğendiği kimseler, sâlihler, dünyâda iken iyi işler yapmış olanlar, vefât ettikten sonra ruhları mele-i a'lâ arasına katılır. Mele-i a'lânın işi, Rablerine yönelmiş olarak devamlı O'nu anmaktır. (Şâh Veliyyullah Dehlevî)

Mele-i a'lâ, Allah ile kulları arasında elçilik vazîfelerini görürler, insanların kalblerine hayır, iyi şeyleri ilhâm ederler, onlar da herhangi bir sebeble hayır düşüncelerinin uyanmasına vesîle olurlar. Allahü teâlânın dilediği yerlerde toplanırlar. (Şâh Veliyyullah Dehlevî)

Mele-i Ala salavat duası
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder