mahihaber Tuz Koktu.. Haber Servislerimizi Kapatıyoruz - Mahihaber
HADİSLERDEN

Tuz Koktu.. Haber Servislerimizi Kapatıyoruz
Yaklaşık 5 yıldır Diyanet dünyasına ait haberleri siz kıymetli okuyucularına sunmaya çalışan, haklı,doğru yorumlarıyla siz okurlarını aydınlatmaya çalışan mahihaber.com olarak bundan böyle Diyanet camiası ile ilgili haberleri yapmama yönünde karar aldık.

Bu nedenle haber servislerimizle yolumuzu ayırırken bundan sonra önümüze sadece dini konularda dünyevi nefisleriyle halkı kandırmaya çalışan, adeta ruhbanlık sınıfını İslam üzerine yapılandırmaya çalışanların uyduruk sözde İslama uymayan fetvalarının doğru şeklini yayınlamaya çalışacağız.

Din kültürü üzerine, İslamiyetin ehli sünnet vel cemaat yapılanması üzerine doğru olan Kur'an-i ve sünnete uygun yazılara yer vermeye çalışacağız.

Haber servislerimizi neden kapattık..

Tuz Koktu..

Son olarak camide zina olayı ile imam olarak görev yapanların ahlak ve edebe sığmayan, durumu, müftülüklerde kan dökülmeler, müftü makamında olanların sahtekarlığa yol açan eylemleri, binlerce insana vaadde bulundukları halde bu sözde durmayanların, binlerce insanı gün boyu çalıştırıp bir kaç saat üzerinden ücretle adeta köle misali çalıştıranların haberlerini yapmama kararı aldık.

Biz bu tür haberleri yaparken kendimizden ve milletimizden okurlarımızdan utanıyorduk.

Zira tuz koktu.

İşe alımlarda adı mülakat olan sözlü sınavlarda adam kayıranların, akrabasına, yakınına, dost ve tanıdıklarına yer açan, hakkı olduğu halde görev alması gerekirken tanımadığı için diskalifiye eden müftü ve müftülüklerden hangisini haber yapalım

Yine yıllarca hizmet vererek görev almış fahrilerin "yüzlerini görmekten bıktık" diyerek "yeni yüzlere yer açalım" diye yine de yakınlarına imkan tanınması amacıyla mülakatlarda hile yapan hangi müftülüğün haberini yapalım.

Diyanet camiasını kadın yöneticilerle doldurup bunların erkeklerle muhatap olmalarını, kadın erkek içiçe yaşamasını bugüne kadar dine aykırı olduğunu söyleyenlerin uygun görmeye başlamasını nasıl haber yapalım.

Yurt içinde üniversitede okumak için varını yoğunu bu yolda harcayarak azmeden ama sayılı kontenjan, sınırlı imkan, sınav üstüne sınavlara giren, hatta bir dakika için kapıdan çevrilen okuma heveslisi yüzbinlerce genç varken yurtdışından öğrenci getirelim diyen bir başkanı olan Kurum haberlerini nasıl yapacağız.

Ülke içerisinde sayısız yoksul, aç, mağdur vatandaşı varken bunları görmeden gelerek yurt dışında, adını sanı bilinmeyen yerlere yardım ulaştırmayı reklam malzemesi yapanların neyini haber yapalım.

Koskoca camianın adını kötüye çıkartan, eylemleri ile kurumun adını lekeleyenlerin zaman içinde işten el çektirmeleri yerine daha farklı yerlere atamasını yapan, atama yapamayacaksa emekliliğini sağlayan adeta ceza yerine ödül veren, dürüst imamlarını "bu paralar nereye gidiyor" diye araştıran, soran, cami önlerinde para dilenmeyi zul sayan dürüst  imamlarını oradan oraya süren kurumun nesini haber yapacağız.

Tuzun koktuğu yerde kimin için kalem sallayacağız. Tuzun koktuğu bir yerde kimi halka şirin göstereceğiz.

Sayısının 200 bin leri geçtiği, resmi belgeli 150 bin Kur'an-ı Kerimi anlamayan, yaşamayan sözde hafızları şişire şişire medyatik yapanların hangisini haber yapacağız.

Camileri adeta aile şirketleri haline getirenlerin hangilerini haber yapacağız.

Kendilerini kral sanmaya çalışan Diyanet tarafından atanan imam ve müezzinlere baskı uygulamaya çalışan, camileri kendi mülkleri gibi gören cami derneklerinden hangisine yardımcı olalım diyerek haber yapalım.

Sürekli kilit altında tutulan, cemaatin bir an önce gitmesi için jet namaz kıldıran, sabah ve yatsı namazlarına uğramayan, ezanı okumaktan nefret eden, çoluk çocuğa yoldan geçene müezzinlik ve imamlık yaptıranların hangilerini haber yapalım.

Cemaatine iftira eden, beddua eden, "hakkımı size ödemiyoruz" diyerek cemaati ile ters düşen ya da camilerin saygınlığını kaybettirecek şekilde oyun alanlarına döndüren hangi imamı haber yapalım.

Camiyi birer rant merkezi haline getirenlerden hangisini haber yapalım.

Hac ve umrede görevini yapmayanların, hacıya kötü yemek, pis otel hizmeti sunanlardan gördüklerini dile getirenlerin şikayetlerini dikkate almayıp, "bunda toplum menfaati görülmemiştir" diyerek dilekçeleri geri çevirenlerin hangisini haber yapalım.

Binlerce Diyanet görevlisi hac ve umrede görev almak için hayaller kurarken hep aynı görevlilere imkan tanıyanların hangi haberlerini yapacağız.

Rotasyona karşı olan, kendi üyelerini iyi yerlere getirmek için çaba harcayan, atanan kişilerin aynı aile bireylerinin bir arada görev yapması için kulis çalışması yapan hangi diyanet sendikasının haberini yapalım

"Kadın sesi haramdır" deyip millete talkını veren ancak erkekler önünde  sözde Kur'an-ı kerim'i en güzel okuyan, en güzel bayan hafız yarışmaları yaparak hanımları sahneye çıkartanların hangisini haber yapacağız.

Sözde hafızlık yarışması, icazet belgesi veriyoruz diye birbirinden güzel hanımları en güzel fantezi elbiseler içerisinde sahneye çıkartıp gösteri yapanların neyini haber yapacağız.

Fahri öğreticiler, sözleşmeli ve vekil imamların, müezzinlerin hakkını tam vermeyen kurumun hangi haberlerimi sunmaya çalışacağız.

Kurbanlara faiz karıştıranların, vekalet müessesini halka yanlış aktararak kurban kampanyaları yapanların hangi haberlerini yapacağız.

Atalet içinde çalışan, Merkez teşkilatını dinlemeyen, başına buyruk kararlarla iş yapmaya çalışan hangi müftülüğün haberini yapacağız.

Bizden buraya kadar..

Verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz.

KAPATIYORUZ...

Bundan sonraki günlerimizde sadece dinimizin daha iyi tanınması için misyonumuzu bu yönde sunmaya çalışacağız. Allaha emanet olunuz

mahihaber

Not : Arşivimizden de eski haberleri kaldırıyoruz.
Google Plus'da Paylaş

1 yorum:

  1. MAHİHABER, bu kadar açık ve dürüst bir şekilde açıklama yaptığınız için sizi tebrik ediyorum. Keşke bütün medya bu kadar dürüst olsa...

    YanıtlaSil