mahihaber Amerikada Öğrenciler Namazgahlar İçin Kampanya Başlattı - Mahihaber
HADİSLERDEN

Amerikada Öğrenciler Namazgahlar İçin Kampanya Başlattı
Amerika Birleşik Devletleri'nde Columbia ve Bernard College'dan bir grup üniversite öğrencisi üniversitelerinin namaz kılma yerlerinin atmosferini değiştirmek ve durumunu iyileştirmek için kampanya başlattı.

Mahihaber'in ColombiaSpektator internet sitesinden aktardığına göre, Columbia Üniversitesi Müslüman Öğrenci Derneği bir videoyla (Haydi Dua Edelim) ''#LetUsPray'' hastang başlattı.

Müslüman Öğrenciler Derneği, #LetUsPray hashtagini kullanarak, temizlik ve bakım eksikliği, erişilemezlik ve eksiklik ile ilgili kaygıları gerekçe göstererek, hem Barnard Kolej hem de Columbia'da yeni ve iyileştirilmiş Müslümanlara özel ibadet yerleri için üniversite yetkililerine baskı yaparak bir video kampanyası başlattı.

Kadın Müslüman öğrenciler için özel bölüm isteyen öğrenciler böylece onların erkeklerle aynı odada ibadet yapmak zorunda kalmayacaklarını dile getirdi.
Paylaşımın Müslüman gençlerin namaz kılınacak alanların yetersizliği ve gösterilen yerlerin bakımsız olması ile ilgili olması dikkat çekti. Videonun diğer bir amacı da Barnard Kolej ve  ve Columbia Üniversitesi'nde namaz kılma  alanlarının geniş tutulmasını sağlamkla ilgiliydi.

Bu kampanyada, mescidlerin temizliği ve korunması, uygunsuz erişim ve kendilerini güvende hissetmeleri ve kadınların ibadet etmeleri için alan yetersizliği konusundaki endişelerini dile getiren Müslüman Öğrenci Derneği halihazırda üniversitede bulunan dört namaz kılma alanının Müslüman öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için yetersiz olduğunu vurguladı.

Öğrenciler YOGA yapmak isteyenler için ayrılan yerin yarısı kadar kendilerine yer ayrıldığını, ayrılan yerlerin bakımın hiç bir zaman yapılmadığını dile getirdi


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder