mahihaber Cami Yakan Amerikalıya 25 Yıl Hapis - Mahihaber
HADİSLERDEN

Cami Yakan Amerikalıya 25 Yıl Hapis
Amerik'da cami kundaklayan bir şahıs 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mahihbaer.com'un Reuters'den aldığı habere göre, ABD mahkemesi camiyi ateşe veren kundakçıyı 24 yıl 6 ay hapis cezasına mahkum etti.

Ocak 2017'de 26 yaşındaki İslam karşıtı Mark Perez, Houston'ın 200 km güneybatısındaki Victoria kentinde bir camiyi ateşe verdi.

Perez'in, suç kayıtları arasında Mart 2017'de bir arabayı havaya uçurmaya teşebbüs ederek gözaltına alındığı da ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, zanlının ilk önce, söz konusu camiye hırsızlık yapmak amacıyla yasadışı olarak girdiklerini, bir hafta sonra ise binanın kundaklama işlemini gerçekleştirdiği belirtildi.

Bu yılın Temmuz ayında jüri Perez'i mahkum etti. Savcı, Perez'in kendi devletinde yaşayan Müslümanlardan nefret ettiğine bu sebeple onlara zarar verme amacınmda olduğunu belirterek öncelikle  40 yıl hapis talebinde bulundu.

Victoria'daki caminin kundaklama sonrası kaynaklanan hasarının 500 bin dolar olarak tahmin edildi. Yaklaşık 20 bin kişi caminin restorasyonu için 900 bin dolardan fazla bağışta bulundu.

Peres'in bir arkadaşına da Müslümanların yapacağı cami restorasyonu sonrasında tekrar yakacağını ifade ettiği de verilen bilgiler arasında ortaya çıktı.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder