mahihaber İmamlara Müjde.. Lojman Kirası Kesilmeyecek - Mahihaber
HADİSLERDEN MAHİHABER

İmamlara Müjde.. Lojman Kirası Kesilmeyecek
Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), Bursa'nın Karacabey ilçesinde görev yapan ve cami lojmanında ikamet eden bir imamın, maaşından kira kesintisi yapılmasını uygunsuz buldu ve alınan kira bedellerinin iadesine karar verdi.

Kamu Denetçiliği Kurulu’ndan yapılan yazılı açıklamada, cami lojmanlarının imamlara tahsil edilmiş mekanlar olarak hem imamların görevlerini gecikmesiz yapmasına yardım ettiği hem de halk ve imam arasındaki iletişimi güçlendirdiği ifade edildi.

KDK'da yapılan açıklamada şunları belirtti, “Din görevlilerinin, belirli bir çalışma saatiyle sınırlı olmaksızın görev yaptıkları açık. Cami müştemilatları din görevlilerinin konut ihtiyacını karşılamak için yapıldığı hususu 2946 sayılı Kamu Konutları Kanunu’nun 3. maddesi uyarınca hizmete tahsisli kamu konutları kapsamında kaldığı belirtilmektedir.

Vatandaşın ücretsiz avukatlığını yapan, halk ile idare arasında köprü kuran ombudsman, cami lojmanının hizmete tahsisli kamu konutu kapsamında değerlendirilmesi, kira bedeli alınmaması ve 15 Nisan’dan itibaren aylık olarak tahsil edilen kira bedellerinin başvurana iadesine hükmetti.”
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder