mahihaber Katolik Şarkıcı Müslüman Oldu [videohaber] - Mahihaber
HADİSLERDEN

Katolik Şarkıcı Müslüman Oldu [videohaber]
İrlandalı kadın şarkıcı Sinead O'Connor Katolik Hristiyanlığı terk ederek Müslüman olduğunu açıkladı.

Metro habere göre O'Connor, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da paylaştığı mesajlarda hayranlarına  İslam'ı seçtiğini duyurdu.

1990'lı yıllarda Katolikliği seçerek Magda Davitt adını alan 51 yaşındaki şarkıcı, Müslüman olduktan sonra yeni bir isim alacağını ve bundan böyle şehitler,şahitler anlamına gelen "Şüheda Davitt" adını kullanacağını belirtti.

O'Connor, twitterdan yaptığı açıklamada "Müslüman olduğum için gurur duyuyorum. Bu, her akıllı ilahiyatçının doğal olarak varacağı bir sonuç. Tüm kutsal yazıtlar bizi İslam'a götürüyor. İslam tüm diğer kutsal kitapları gereksiz kılıyor." ifadelerini kullandı.


Sanatçının, profil resmini Amerikan spor giyim firmasının reklam sloganı "Just Do It (Yalnızca Yap)" üzerine "Wear Hicab" (Hicap Giy) ifadelerinin yer aldığı bir grafik-metin düzenlemesiyle değiştirdiği görüldü.

Şarkıcı ilk başörtüsünü arkadaşı Elaine'in hediyesi olarak aldığını açıkladı. 'En iyi arkadaşım Elaine, bana ilk başörtüsünü verdi ve ben onu giydiğimde vücudumun her yerinintitrdiğinihissettim' dedi.

Şüheda Davitt, Bakara Suresi'nde geçen Hazreti Musa'nın "Böyle cahillerden biri olmaktan Allah'a sığınırım" sözünü paylaştı.

Davitt, ayrıca kendi üslubunca seslendirdiği ezanı da bir video da paylaştı.

İhtida merasiminde hazır bulunan İmam Ömer Kadri "Onun geleceği en iyi dilek bana katılın lütfen.dünyada ve ahirette onu bağışlaması için dua ediyoruz. Amin. Şühedanın çok temiz bir duhu var, onun için siz de dua edin" dedi.

mahihaber / haber merkezi
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder