mahihaber Kuranı Okudu 250 Bin Riyal Kazandı - Mahihaber
HADİSLERDEN

Kuranı Okudu 250 Bin Riyal Kazandı
Medine'deki Mescid-i Nebevi, 40 yıl aradan sonra Kral Abdulaziz Uluslararası Kur'an-ı Kerim Hafızlık, Güzel Okuma ve Tefsir Yarışmasına ev sahipliği yaptı ve kazananlar belli oldu. ,

Kral Selman bin Abdulaziz’in himayesinde gerçekleşen ve İslami İşler Bakanlığı tarafından organize edilen, Kur’an-ı Kerim’i ezberleme, okuma ve tefsiri için yapılan Kral Abdulaziz Uluslararası Kur’an Hafızlığı Yarışması’nın 40.sı Medine’de yapıldı. Kazanan 13 yarışmacı düzenlenen bir törenle onurlandırıldı. En büyük ödülün 67 Bin dolar olduğu yarışmada ödüller de sahiplerini buldu.

Medine Valisi Prens Faysal bin Salman sponsor olduğu ve Medine'deki Peygamberin Camisi'nde ilk kez düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i ezberleme, okunma ve tefsir için yapılan 40. Kral Abdulaziz Yarışması’na, çeşitli ülkelerden katılımcılar 4 ayrı kategoride yarıştı

Yarışma "Hafızlık ve tefsir", "Hafızlık", "Art arda 20 cüz ezberi" ve "5 cüz ezberi" şeklinde adlandırılan dört ayrı kategoride yapıldıİlk olarak, Suudi Arabistanlı İbrahim bin Abdullah Al-Saui, SR250,000 (67.000 $) en büyük ödülü aldı. Ürdün'den Malek Othman ikinci sırayı alırken SR200.000, üçüncü sırayı ise SR150,000 kazanan Nijerya'nın Musib Guru'yu aldı.

İkinci kategoride, Kenya'dan Haitham Safar Ahmed ilk önce SR120,000'i kazandı; Ürdün'den Obaidah Maan Abdul Salam Freihat, SR100,000'i aldı; Nijerya'dan Abdul Ghani Amin ve Libya'dan Abdulkader Kindi, her biri SR40,000 alan üçüncü bir ortak oldu.

Üçüncü grupta Filipinler'den Muhammed Shahid İsmail SR60,000 birincilik ödülünü, Libya'dan Sadiq Ali Mftah Khalid ile ikinci sırada bitirerek SR50,000 aldı. Bahreyn'den Yahya Bilal Yousef Yaqoub, SR45.000 üçüncü ödülünü aldı.

Dördüncü kategoride Sırbistan 'dan Amin Samir Hraboviç zirveye çıkarak SR40,000 galip geldi ve onu 30 bin SR alan Bosna-Hersek'ten Omar Farouq Bakrvotch izledi. Sri Lanka'dan üçüncü sıradaki Ahmed Halim Azur SR20,000 kazandı.

İslam İşleri, Davet ve İrşat Bakanı Abdullatif bin Abdulaziz Al eş-Şeyh, yarışmanın, Müslüman çocuklarını Kuran-ı Kerim ezberi, tilaveti ve tefsiri konusunda teşvik amacı taşıdığını belirtti.

Kral adına, İslami İşler Bakanı Dr. Abdullatif bin Abdulaziz Al eş-Şeyh, Kral ve Prens Muhammed bin Salman'a Kutsal Kuran'a olan sürekli ilgisinden dolayı teşekkür etti. Kazananları tebrik ederek gelecekteki kariyerlerinde başarılar diledi.

mahihaber / özel

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder