mahihaber Mekke'de Yapılan Yağmur Duası Hemen Kabul Oldu - Mahihaber
HADİSLERDEN mahihaber

Mekke'de Yapılan Yağmur Duası Hemen Kabul Oldu
Mekke'de namaz öncesi yapılan yağmur duasının ardından Kabe'de bulunan binlerce umreci yağan yağmur dolayısıyla sırılsıklam oldu.

Mekke'de Mescid-i Haram'da yapılan yağmur duasına Prens Halid El-Faysal, Mekke'nin İki Kutsal Cami Prensi Muhafızı Danışmanı, Prens Muhammed bin Muhammed bin Saad, Mekke Müsteşarı Abdüllatif bin Abdullah El Shathri ve Kutsal Caminin Özel Güvenlik Komutanı, General Abdullah Al-Osaimi. da katıldı.

Mescid-i Haram İmam ve Hatibi Şeyh Şeyh Yüce Rahman el-Sudais'in, burada  verdiği hutbede Müslümanları Müslümanlara dua etmeyi,  tövbe etmeye ve iyilikler yapmaya çağırdı.

Kur'an-ı  Kerim'e göre Firavunlar ve onlardan önceki kavimlerin günah ve kötülüklerinden dolayı helak edildiğini  hatırlatan Sudais, günahların yeryüzündeki su kaynaklarının yanı sıra hava ve  bitki örtüsü üzerinde de olumsuz etkiler bıraktığını ifade etti.

Yapılan yağmur duası sonrası umreciler tavafa devam etti. Duanın yapılmasından saatler sonra da sağnak halde yağmur yağdı.YAĞMURDA UMRECİLER SIRILSIKLAM OLDU

Mekke'deki Haremi Şerifte tavaf ve ibadet amaçlı olarak bulunan binlerce hacı sağanak yağmur altında sırılsıklam oldu. Aşırı yağmura rağmen tavaf alanını terk etmeyen umrecilerin bir çoğu yağmur sularını avuçlarıyla toplayarak içmek istedi.

Maneviyat ve dua atmosferinin ortasında, yağan yağmurun sevincini yaşayan umreciler kabe örtüsü ile altınoluk altında toplandı.

Yağan yağmurdan sırılsıklam olarak farklı bir güzelliğe bürünen Kabe'de rahmetin resmi oldu.

ki Kutsal Camilerin İşleri Başkanlığı attığı tweetle, sahneyi “Büyük Cami'ye isabet eden bir güzellik ve maneviyat atmosferi” diyerek açıkladı.


mahihaber / haber merkezi
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder