mahihaber O İmamı Sadece Gaziantep Değil Türkiye Konuşuyor - Mahihaber
HADİSLERDEN

O İmamı Sadece Gaziantep Değil Türkiye Konuşuyor
Geçtiğimiz günlerde 45 yaşında hafızlık icazet belgesi ile şereflenen imam hatip Mehmet Fırat sadece Gaziantep'te değil Türkiye'nin her yerinden konuşılmaya ve takdir edilmeye başlandı.

Geçen haftalarda, 45 yaşında günde 5 saatlik bir çalışma ile 3 yılın sonunda Kayseri Yüksek İhtisas Merkezindeki "Hafızlık Tespit" imtihanına girerek başarılı olup hafızlık belgesini almaya hak kazanan Gaziantep, Şahinbey İlçe Müftülüğüne bağlı Karataş Mahallesinde yer alan Emine Konukoğlu Camii Uzman İmam-Hatibi Mehmet Fırat, Türkiye’ye örnek olacak insani bir projeye imza attı.  Fırat, sosyal medyada yaptığı çalışma ile ünlendi.

İMAMLIK YAPTIĞI CAMİYİ KİMSESİZLERİN YUVASI YAPTI

Gaziantep’te Emine Konukoğlu Camii İmamı Hatip Mehmet Fırat, Türkiye’ye örnek olacak insani bir projeye imza attı. Fırat, imamlık yaptığı camiyi sokakta kalan yoksullara açtı.

Emine Konukoğlu Camii imamı Mehmet Fırat, sosyal medya hesabından “Camimizde Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 09.-21.00 arası banyo yapabilirsiniz. Elbise ve ayakkabı ihtiyacınız var ise bizden alabilirsiniz. Cuma günleri 17.30 ile 19.30 arası berber ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Berber hizmetimiz ile beraber çay ve simit ikramımız olacaktır” duyurusunda bulundu.Gaziantep İl Müftülüğü Şahinbey İlçe Müftülüğüne bağlı Emine Konukoğlu camiinde İmam Mehmet Fırat’ın Koordinatörlüğünde cami cemaati ile birlikte sokakta kalan yardıma muhtaç insanlara yönelik banyo, traş, elbise ve ayakkabı veriliyor. Ayrıca tıraş olurken de çay ve simit ikramı yapılıyor.

Yaklaşık bir aydan fazla zamandır başarı ile uygulanan Fırat’ın bu projesi sosyal medyadan da büyük destek gördü.

Emine Konukoğlu Camiinde yapılan proje çalışması ile 63 fakir ailenin temel ihtiyaçları ile ilgilenilmekte, borçlarını ödeyemeyenlerin bakkal borçları silinmekte, kış sezonunda her ay camide çocuk kampı düzenlemekte ve son olarak üniversitede okuyan 12 öğrenciye burs verildiği belirtildi. Son proje ile sokakta yaşamaya mahkum kimsesizlere kucak açılmış oldu.

ESKİ DİYANET İŞLERİ BAŞKANI MEHMET GÖRMEZ'İN PROJESİ

Vatandaşlar, "Uzun yıllar sadece beş vakit ibadet edilen, bunun dışında hiç bir faaliyet gösterilmeyen camilerin AK Parti iktidarı ile beraber özellikle de bir önceki Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in çabalarıyla birçok sosyal etkinlik ve aktivitenin yapıldığı yer haline getirilen camiler vefakar ve çalışkan imamların sayesinde daha bir anlam kazandığı belirtildi. Gaziantep'imizin değerli ilim adamı Emine Konukoğlu Camii imam hatibi Mehmet Fırat hocada hayırseverlerimizle birlikte sokakta kalan kardeşlerimize şefkat elini uzatıyor. Bu vesile ile sokaklarda suça bulaştırılmak istenen kardeşlerimizi sahiplenen Emine Konukoğlu camii istişare heyetine, bu hizmette emeği geçen Berberinden, mağaza sahibine tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Rab'bim hepsinden, emeği geçen, yartdımını esirgemeyen herkesten razı olsun." dediler

mahihaber / Haber merkezi
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder