mahihaber Okul Hastabakıcı Haberini Yalanladı - Mahihaber
HADİSLERDEN

Okul Hastabakıcı Haberini Yalanladı
Geçen hafta içerisinde başta Türkiye'nin en popüler medya kuruluşları olmak üzere haber sitelerinde de duyurulan " Almanya 50 Bin Hastabakıcı Alacak" haberinin aslı olmadığı bildirildi.

Mahihaber.com'un dikkatli okuyucularının yaptığı uyarı ile sitemiz ARGE elamanları yaptığı araştırmada adı geçen okulun böyle bir faaliyeti olmadığını tespit etti.

"Almanya 50 Bin Türk Hasta Bakıcı Alacak" başlığı ile duyurulan haber üzerine bize ulaşan takipçilerimiz haberin aslının olmadığını bildirdi. 

Haberde adı geçen Adana Kozan ilçesinde bulunan Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimi de bu haberle okullarının adının anılmasının bir hata olduğunu dile getirerek, böyle bir girişimin söz konusu olmadığını dile getirdi.

Okulun kendi öğrencileri için yapmış olduğu "Almanya'daki hasta ve yaşlı bakım hizmetleri konusundaki sunum"un medyaya yanlış bir şekilde aktarıldığı belirtildi.

Okul idaresi "Okulumuzda Alamnya´daki, Hasta Ve Yaşlı Bakım Hizmetleri konusunda bilgilendirme , sunum yapılmıştır. Okulumuzun projeyle hiç bir alakası yoktur.  Bu konuda çok sayıda telefon aldık. Mesajla bilgilendirme yapılacaktır. Kamu oyuna duyurulur." açıklamasının ardından okulun web sitesi üzerinden de açıklama yaparak bir yanlışlık olduğunu dile getirdi.

Sis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden yapılan açıklama aynen şu şekilde

"Okulumuz Sis MTAL Kozanda bulunan lise mezunları için bilgilendirmesi yapılan Almanya'daki hasta ve yaşlı bakım hizmetleri konusundaki sunum yerel basına bildirilmiş olup, ulusal basına bilgimiz dışında bildirilmiştir.

Okulumuzun yürüttüğü bu konu ile ilgili herhangi bir projemiz yoktur.

Okulumuzda sadece bilgilendirme semineri yapılmıştır.

Yabancı dil kursu verme ve Almanya'ya öğrenci gönderme ile ilgili okulumuzun herhangi bir yetkisi ve bağlantısı yoktur.

Bilgimiz dışında gelişen yanlış anlaşılmadan dolayı özür dileriz."

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder