mahihaber Akpartiden Çatlak Seslere Şok Cevap - Mahihaber
HADİSLERDEN

Akpartiden Çatlak Seslere Şok Cevap
Başta Laik ve sol medya, sol örgütlerle birlikte CHP, MHP ve İYİ Parti tarafından istifaya davet edilen Diyanet İşleri Başkanı'na hükümet sahip çıktı ve istifa ettirilmeyeceği yönünde açıklamalar yapıldı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, düzenlediği basın toplantısında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş için "Diyanet İşleri Başkanımız, Cumhurbaşkanımızın taktir ettiği bir isimdir" ifadesini kullandı.

Tartışmaları ayrıntılı bir şekilde izlediklerini belirten Çelik, "Diyanet İşleri Başkanlığı saygın bir kurumdur. Biz de Diyanet İşleri Başkanı olarak ifade ediyoruz. Bu tartışmayı ayrıntılı bir şekilde izledik. Bir ilim adamı ve bir yönetici olarak FETÖ'ye, PKK'ya karşı son derece gayretli bir ilim adamı olarak değerlendirilmektedir. Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmektedir. Bu ziyaret insani bir ziyarettir. Her insani ziyaretten ideolojik ve siyasi bir sonuç çıkarmanın sonu olmaz. Diyanet İşleri Başkanımızın kıyafeti bellidir. Hasta ziyaretinin ideolojisi ve siyaseti olmaz" dedi.

"Konunun Atatürk tartışmasına dönüşmesinin yanlış olduğuna dikkat çeken Çelik, şöyle devam etti: "Diyanet İşleri Başkanımız takdir edilen bir ilim adamıdır, çağrılara cevabımız bu şekildedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ortak değerimizdir. Cumhuriyetimizin kurucusu olarak saygı görmeye devam edecektir. Atatürk tartışmasına dönüşmesi yanlış."
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder