mahihaber Diyanet'ten Toplu İstifa - Mahihaber
HADİSLERDEN

Diyanet'ten Toplu İstifa
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Aşağı Saksonya ve Bremen Eyalet Teşkilat yönetimi topluca istifa ederek görevden ayrıldı.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Aşağı Saksonya ve Bremen Eyalet Teşkilat Başkanı Yılmaz Kılıç, Türkiye merkezli müdahaleleri işaret ederek ekibiyle birlikte görevi bıraktı.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliğinden (DİTİB) bugün bir istifa açıklaması yapıldı.

DİTİB Aşağı Saksonya ve Bremen Eyalet Teşkilat yönetiminin Hannoversche Allgemeine Zeitung'a yaptığı açıklamada "artan müdahaleler" gerekçe gösterildi.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Aşağı Saksonya ve Bremen Eyalet Teşkilat yönetimi görevinden ayrıldı. Aşağı Saksonya ve Bremen Teşkilatı Başkanı Yılmaz Kılıç, ‘artan müdahaleler karşısında başka çare göremediğini, bu nedenle istifa kararı aldığını' söyledi.

DW Türkçe'nin haberine göre Kılıç Hannoversche Allgemeine Zeitung gazetesine yaptığı açıklamada Köln'deki DİTİB merkez ile Din Hizmetleri Ataşeliği'nin çalışmalarına yaptığı müdahaleye karşı koymaya çalıştıklarını belirtti ve "eyalet teşkilatı olarak bağımsız faaliyet göstermeye önem verdiklerini, ancak DİTİB merkezinden destek alamadıklarını" söyledi. Kılıç eyalet teşkilatı başkanlığına 2011 yılında seçilmişti.

mahihaber / dış haberler
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder