mahihaber Kabe'de Resim Çeken Çocuğu Tutukladılar - Mahihaber
HADİSLERDEN

Kabe'de Resim Çeken Çocuğu Tutukladılar

Suudi Arabistan'da, Mekke’deki Kutsal Camii’de Hindistan bayrağıyla resim çekmek isteyen baba oğul önce tutuklandı ardından serbest bırakıldı.

Eşi ve iki çocuğuyla birlikte umre yapmak için Mekke'ye gelen 45 Yaşındaki baba ile 12 yaşındaki oğlu Mekke'deki Harem'ın içinde Hindistan bayrağı ile birlikte resim çekmek ve bunları yayınlamaktan dolayı Mekke polisi tarafından yakalanarak göz altına alındı.

Mekke'deki Harem bölgesinde bayrakların gösteriminin yasak edilmesinden habersiz olan Hindistanlı baba oğlu Kabe'nin bulunduğu alanda kendi bayraklarıyla resim çekmek istediler. Kabe polisinin olaya müdahalesi ve tutuklamayla birlikte hapse atılan baba oğulu daha sonra büyükelçiliğin devreye girmesiyle hapisten çıkartıldı.

Cidde'deki büyükelçiliğin araya girmesinden sonra 12 yaşındaki oğul Uzair Ali hemen serbest bırakılırken, babası 45 yaşındaki Imtiaz Ali Saiyed'in  daha sonra ifadesi aluınarak serbest bırakıldı.

Hindistan'ın Cidde Başkonsolosluğu sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Harem bölgesinde bayrakları göstermek yasaklandı.Yetkilimiz, Haream Polis Karakolu'ndaki Bay Imitiaz Ali ve oğlu Uzair Ali ile görüştü. Müdahalenin ardından Uzair Ali serbest bırakıldı. ” dedi.

mahihaber.com / Mekke / Özel haber
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder